Ak Parti İlce Başkanı Aydın “Yetişkin Kendi Sorumluluk Alanında Kalsın”

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler


Ak Parti Seferihisar İlçe Baskanı Ahmet Aydın “Covid-19 ile mücadele ettigimiz bu günlerde kamuoyunun gündem dışı algılara yöneltilmeye çalışıldığını, bu zor günler geçtiginde çok söyleyecekleri olduğunu” belirterek Seferihisar İzzet Gül stadyumu yenilenmesi ile ilgili bir açıklama yapti.

İşte Ak Parti Seferihisar İlçe Başkani Ahmet Aydın’ın açıklaması

Değerli Seferihisarlılar.

Tüm dünyayı etkileyen ve buna bağlı olarak ülkemizin ve ilçemizin de etkilendiği bir kriz ile mücadele ediyoruz. Devletimiz tüm imkânlarıyla bu noktada mücadele ederken, halkımız büyük bir özveri ile bu mücadeleye katkı verirken, bizler halkımızın ihtiyaç duyduğu destek ve yardımları büyük bir dayanışma içinde onlara ulaştırma hedefiyle çalışırken ne yazık ki gündem dışı algı yönetimi çabalarıyla karşılaşıyoruz.

Olağanüstü koşulların hâkim olduğu ve buna bağlı olarak yerel yöneticilerin de buna uygun bir gündemle hareket etmesi beklenirken Seferihisar’da bazı haber sitelerinde politik manevraların yer aldığını görmekten rahatsızlık duyduğumuzu ifade etmeliyim. Ancak temsil ettiğimiz konum ve sorumluluk gereği de kamuoyunun yanlış yönlendirilerek oluşturulmaya çalışılan algıya dikkat çekmek bir zorunluluk halini almaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın geçtiğimiz aylarda İzmir’e yapmış olduğu ziyarette, kendisinden talepte bulunduğumuz İlçe spor kompleksinin yenilenmesi ile ilgili vermiş olduğu talimatla; Gençlik ve Spor Bakanlığımızca tüm İzmir’e model olacak şekilde iyileştirdiği İzzet Gül Stadyumunun, Seferihisar Belediye Başkanı Sn. İsmail Yetişkin’ in ziyareti sırasında “stadyumun eksiklerini Seferihisar Belediyesi olarak bizler tamamlayacağız” şeklinde ki açıklaması samimiyetten ve iyi niyetten yoksun bir yaklaşımdır.

Mevcut projeyi yetersiz ve tamamlanmaya muhtaç bir projeymiş gibi sunulmasına izin vermemizin mümkün olmadığını kendilerine hatırlatmakla birlikte tam donanımlı bir spor tesisi projesi hedefiyle yola çıkıldığını ve istemesi halinde kendilerini bu konuda bilgilendirebileceğimi de ifade etmek isterim.

Stadyumun Seferihisar Belediyesi’nin yükümlülüğü altında olan dönemlerde ki ihmal ve ilgisizliğin sonuçları tüm kamuoyunun malumudur. Bazı politik söylemlerle bunun unutturulmaya çalışılması beyhude bir girişimdir. Sn. başkanın enerjisini, devlet desteği ile İzmir ölçeğinde model olmaya aday olacak eksiksiz bir proje yerine; İlçemizin farklı noktalarındaki ki talep ve ihtiyaçlara yönlendirmesinin daha hayırlı olacağı kanaatindeyim.

Asıl gündemimize dönecek olursak sağlık çalışanlarımızla emniyet teşkilatımızla esnafımızla ve halkımızla topyekûn bir mücadele veriyoruz. Bu noktada Seferihisar Belediye personelimizin de katkıları yadsınamaz. Ben hepsine şahsım ve yönetim kurulumu temsilen teşekkür ediyorum. Bu süreçte personelimizin maaşlarını gününde alarak moralli ve motivasyonu yüksek olarak çalışmasının sağlanması, stadyumdaki hayali ve sözde eksikliklerin tamamlanmasından çok daha gerçekçi ve gerekli bir konudur.

Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin’ in kendi sorumluluk alanı içinde kalarak bu kardeşlerimizin sorunlarını çözmesinin bu ilçeye katkı bağlamında çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Birliktelik ve toplumsal dayanışma ruhuyla inanıyorum ki bu zor günleri en kısa sürede geride bırakacağız. El ele vererek siyaset üstü bir tavırla politik manevralar yaparak değil siyasi düşüncesi ne olursa olsun halkımızın tamamının sağlığı ve geleceğini önceleyerek hareket etmek zorundayız.

Bu zor günleri geride bıraktığımızda ve siyaset yapma koşulları tekrar ortaya çıktığında, seçildiği günden bugüne yaratılan hiçbir beklentiyi karşılamayan, geçmişte yapılan hatalardan ders almayan, ilçenin beklentisi olan icraatları gerçekleştiremeyen, kamuoyu beklentilerini göz ardı eden, küçük bir azınlığın tahakkümünde yönetilen, yönlendirilen ve her geçen gün bu ilçeyi telafisi mümkün olmayan mali ve sosyolojik krizlere doğru sürükleyen siyaset anlayışıyla güçlü şekilde mücadele edeceğimizi de hatırlatmak isterim. Saygılarımla,

AHMET AYDIN
AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı

One thought on “Ak Parti İlce Başkanı Aydın “Yetişkin Kendi Sorumluluk Alanında Kalsın”

  • Finish him….😀….Bu sahanın yönetimini almak isteyenler var bu projeyi sahiplenip belki paraya cevircekler aman uyanık ol başkan..yanındayız…

Bir cevap yazın