Pazar Alışverişi Yine Virüse Kafa Tuttu

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

p⁰
Bugün kurulan Seferihisar Semt pazarında yine umursamazlık hakimdi.

Seferihisar Belediyesi’nin almış olduğu önlemlere ve sürekli anons yapmasına rağmen bir kısım halkın umursamaz tavrı dikkat çekti.

Tezgahlar arasında olmasi gereken 3 metre mesafenin olmadığı,sosyal mesafeye dikkat edilmediği, bazı vatandaşların sebze ve meyveleri kendi seçmek için ısrarcı olduğu gozlemlendi.

Bazı Pazarcı esnafın maske takmaması, hijyene dikkat etmemesi vatandaslar tarafindan sikayet edildi.

Seferihisar Belediyesi dezanfaktan ile tek giristen zabıta ile kontrol yapmaya çalıştı. Bazı vatandaslar maske takmadı. Dezenfektan kullanmak istemedi.

3 comments

  • Ya insanlar maske istiyorlar zabita memurları dagıtmıyoruz ama size verelim diyorlar kulagimla duydum.esnaf müsteri memnun olsun diye sećtirmeye devam ettiriyordu.bunu da dile getirdim uyarildilar ama esnaf yine bildiğini okumaya devam etti. Çok üzgünüm bu kadar hafife alinmamali

  • manisa da sırayla giriyosunuz maske eldiven şart polis girişte kolonya dağtıyor tezgahlar aralıklı ve herşey poşetlenmiş. Bu arada seferihisarda pazarda bu arada bile arkadaşımın sırt çantasından muzunu çalmışlar işin dahada garibi tezgahtar görmüş ama güya bağırmış sesini duyuramamış memleketimden manzaralar yazık

Bir cevap yazın