Halk Eğitimi Merkezi Maske Seferberliğinde

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Covid-19(Coronavirüs) ile mücadele ile mücadele ettiğimiz bugünlerde Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezi aralıksız maske üreterek destek veriyor.

Giyim ve Hazır Giyim Öğretmeni Duygu Uncu öncülüğünde gönüllülerden oluşan ekip durmaksızın maske üretiyor. Maskeler sağlık çalışanlarına gönderiliyor.

Seferihisar Kaymakamlığı’nın çalışması doğrultusunda malzeme temin edilen Atatürk Halk Eğitim Merkezi maskeleri hazırlıyor. Maskeler hazırlanmasının ardından bir gün kapalı bir odada bir gün de posetli şekilde bekledikten sonra ilçe Sağlık Müdürlüğüne teslim ediliyor.

Maskeler fedakarca virüse karşı savaşan sağlık çalışanlarına gönderiliyor.

Bu topyekün mücadelede gönüllü olup maske dikmek isteyen herkesi Halk Eğitimi Merkezine davet eden öğretmen Duygu Uncu “Sayın Kaymakamımız Ilhan Abay bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Sayın Halk Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Noyan, Müdür yardımcımız Hasan Nozoğlu bize her türlü desteği sağlıyor. Bu iş gönüllülük ilkesine dayanıyor. Dikiş bilen ve bize destek vermek isteyen herkesi maske dikmek için Halk Eğitimi Merkezimize bekliyoruz”dedi.

Bir cevap yazın