Seferihisar Belediyesi 50 bin Yerli Tohum Fide Dağıtacak

Gündem, Kültür Sanat, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Tohum Takas Şenliği bu yıl Coronavirüs dolayısı ile gerçekleşemeyecek.

Bu sebeple Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yerli tohumun yaygınlaşması amacıyla Seferihisar  Belediyesi Can Yücel Tohum Merkezinde yetiştirilen 50 bin Yerli fide 27 Nisan 2020 pazartesi gününden itibaren üreticiye dağıtılacak

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetıskin  “Kaybolmaya yüz tutmuş yerel tohumlarımızın yok olmaması için açtığımız Can Yücel Tohum Merkezi’nde yerel tohumlarımızı çoğaltıyoruz.Her yıl tohum takas şenliği yaparak yerel tohumların vatandaşlara ulaşmasını sağlıyorduk. Bu sene yaşadığımız olumsuz şartlardan ötürü bu etkinliğimizi başlattığımız geleneksel formatta maalesef gerçekleştiremiyoruz. Şenliğimizi yapamamıza rağmen fide dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu sene ürettiğimiz 50 bin domates, biber ve patlıcan fidelerini üreticilerimizle, çiftçimizle, bunları alıp evinin bahçesine dikmek isteyen vatandaşlarımızla buluşturacağız. Can Yücel Tohum Merkezinde 27 Nisan Pazartesi gününden itibaren tüm Seferihisar’ı bu hibrit olmayan gerçek öz tohumlarımızın fidelerini almaya davet ediyorum. Seferihisar Belediyesi olarak tarımsal kalkınma için çalışmaya her zaman devam edeceğiz” dedi.

 

Bir cevap yazın