Ak Saçlılar Oluşumundan Sert Çıkış “Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satılmaz”

Gündem

Son günlerde gündemde yer alan ve İslamiyet ile ilgili olan konularda Ak Saçlılar Oluşumu adına Başkan Ahmet Bereket bir açıklama yayınladı.

Bereket Istanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara 23 NIsanda gonderdigi dergilerden, Diyanet İsleri Baskanı halkındaki suç duyurusunda bulunanlara kadar gündemdeki konulara değindi.

Işte Aksaçlılar Oluşumu Ahmet Bereket’in açiklaması:

Müslüman  Mahallesinde Salyangoz Satılmaz.                                                            11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayını, dünyayı esir alan Virüs imtihanı, Türk -İslam coğrafyasında Dindaş ve soydaşlarımızın karşı karşıya kaldığı, acı ve zulümleri görerek buruk bir biçimde idrak etmeye çalıştığımız bu günlerde, gündeme düşen küçük gibi görünse de aslında birlik bütünlük kardeşliğimize kısacası bizi biz yapan Yüce Türk milleti yapan kardeşlik değerlerimizi ciddi manada tehlikeye sokan iki büyük olayla meşgul olmaya başladık.

İlk önce İstanbul Büyük Şehir belediye başkanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 100 bin çocuğa çeşitli hediye paketleri gönderdi. Bunda ne kötülük ne art niyet var demeyin. Bakın ne var! Gönderilen dergide Müslüman, Hristiyan, Yahudi din adamlarının resminin yanında 4.bir resim. Bu resimde çizilen bir Alevi dedesi. Yani özetle diyor ki İstanbul Büyük şehir belediye başkanı. Alevilik ayrı bir dindir.
Belediye başkanına cevabı samimi Alevi Kardeşlerimiz en yüksek tondan verdiler ve verdikleri mesaj ile bir kez daha yüreklerimize su serptiler. Alevi Kardeşlerimiz mesajlarında “Aleviliğin ayrı bir din olmadığını, Aleviliği İslamın ayrı bir dinmiş gibi gösterme çabalarının birlik bütünlük ve kardeşliğimizi bölme adına bir proje olduğunu ve bu projenin yıllardır uygulamaya çalışıldığını, Aleviliğin İslamın içindeki farklı bir yorum olduğunu ama asla İslam dışı olmadığını, Aleviliğin orijininde İslamın özü olduğunu İfade ederek yapılmaya çalışılan üstelikte çocuklar üzerinden yapılmaya çalışılan bu çirkin senaryoyu bir kere daha gözler önüne serdiler.
Tam bu sıkıntıyı şu mübarek günlerde atlattık Şükür derken, bu kez de karşımıza İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi çıktı. İHD Ankara şubesi Diyanet İşleri başkanı Ali ERBAŞ hakkında Ankara Hacı Bayram Camii’nde, temsili Cuma namazının hutbesinde yapmış olduğu konuşmasında kullandığı “Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.” İfadelerinden dolayı LGBT’lilere yönelik nefret söyleminde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Yani açılımı lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüeller olan sapkın kimlik için Diyanet illeri başkanının Yüce kitabımız Kuranı kerimde yer alan ayetlerini okudu diye görevinden alınması yönünde suç duyurusunda bulundular.
Şimdi bizde “Ak saçlılar” oluşumu adına gündemi meşgul eden bu iki hadise için diyoruz ki; Ne Aleviliğin İslamın dışında ayrı bir Din gibi sunulmasına, nede Alevi kardeşlerimiz üzerinden kaşınmaya çalışılan birlik bütünlük kardeşliğimize zarar verecek bu ve buna benzer çirkin oyunlara müsaade ederiz. Ve yine buradan en yüksek tondan ifade ediyoruz ki Diyanet İşleri başkanı için yapılan görevden uzaklaştırılması ve cezalandırılması yönündeki çalışmalara kökten karşıyız ve Allah adına Yüce Kitabımızdan söylenen her sözü yanındayız. Özetle şu mübarek Ramazan günlerinde herkesin aklına başını almasını Müslüman mahallesinde salyangoz satılmasına müsaade etmeyeceğimizi bir kere daha ilan ediyoruz.
Yüce Türk Milletine Saygılarımızla
“Ak saçlılar” oluşumu adına
Ahmet BEREKET

Haber-Taner Özgür

Bir cevap yazın