Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tungay Şimşekkkan’dan 3 Mayısı İzmirliler Günü ilan eden Tunç Soyer’e Sert Çıkış

Siyaset

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tungay Şimşekkkan’dan Tunç Soyer’e Sert Çıktı. “Nereye Koşuyorsun Tunç Soyer?” diyen Tungay Şimşekkan Tunç Soyer’i eleştri bombardımanına tuttu.

3 Mayıs Gününü Dünya İzmirliler Günü olarak ilan ettiğini duyuran Tunç Soyer’e Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tungay Şimşekkan’dan tepki geldi. Tungay Şimşekkan “İzmir’in bir tek günü vardır. O da Ulu Önderimiz Atatürk’ün biz İzmirlilere armağan ettiği 9 Eylül’dür” dedi.

Açıklamasında İzmir Büyükşehir Belediye başkanını eleştiren Şimşekkan şöyle dedi.
“İzmir Atatürk’üne candan bağlı, vatansever bir halka sahiptir. İzmir laikliğe bağlı, etnik ayrımcılığa karşı bir davranış toplumudur. Bayrağına, Laikliğe, ülkesine bağlı karakter ile bezenmiştir. “Güneş İzmir’den doğar” sözü boşuna söylenmemiştir.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer CHP’nin İzmir başarısını kullanan, yanı sıra iktidar partisine de el sallayan bir showmendir.
Kaynağı henüz ortaya çıkmamış fakat işaretlerini veren güdümlü ve ülke hasletleri ile bağdaşmayan bir piyon edasıyla İzmirimiz ve ülkemiz için olumsuz eylemlerine devam etmektedir.
Biz Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde bunları yaşadık. Gerek İzmir Halkını, gerek kullandığı partiyi uyardık ama önüne geçemedik.
Ve şimdi geldiğimiz noktada tablo çok açıktır;
Coronavirüs ile mücadele süresinde olduğumuz günlerde gerek araç üzerilerinde, gerek tv programlarında eşiyle birlikte maskesiz selamlamaları ile yaptığı show İzmir halkına virüs mücadelesinde destek vermemek, rehavete kapılmasına sebep olmaktadır
Yine bu süreçte “Burası nere?” sorusu ile basına yansımış, Belediye Başkanı olduğu şehri tanımadığını tüm ülkeye göstermiştir.
Son olarak 3 Mayıs gününü İzmirliler günü ilan etmesi ve buna kendi karar vermesi anlaşılır gibi değildir. 3 Mayıs’ın Dünya Türkçülük Günü olarak kutlandığını bilerek Dünya İzmirliler Günü gibi inadına karşı söylem, sav üretmiştir.
Ne İzmir ayrıdır, he de Türk olmak ayrıdır. Ayrıca Dünya İzmirliler Günü kutluyorum diyerek Ege yöresi ve İzmir’in muhteşem ezgileri varken Brezilya tipi kıyafet ve müzikle İzmir sokakları dolaşmak ne anlama gelmektedir.
Showmen Tunç Soyer koştukça belli ki daha çok eleştirilecek hareketlerde bulunacak. Kendisini kınıyor, İzmir’e İzmirlilere yakışır davranışlar sergilemeye davet ediyorum.

Bir cevap yazın