Mhp İlçe Başkanı Ahmet Şeremet “İzmirlinin tek ve değişmez günü 9 Eylül’dür.”

Gündem, Siyaset, Son Dakika


MHP Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Şeremet’in bir basın açıklaması yaparak Izmir Büyükşehir Belediye Baskanı Tunç Soyer’i elestirdi.
Izmirliler günü ilan ederek hem 9 Eylül Izmir’in kurtuluşu gününü, hemde Türk milliyetçileri için önemli bir gün olan “3 Mayıs Türkçüler Gününe” denk getirmesinin irsi olarak gelen Türk Milliyetciligi düşmanlığından kaynaklandığını ifade etti

Ahmet Şeremet basın açıklamasında söyle dedi;
“Türk Milliyetçileriyle arası ezelden beri kötü olan Tunç Soyer her fırsatta Ülkücü hareketin damarına basmaya devam etmektedir.
Son yaptığı icraatla kendi gibi etrafındaki lay lay lom tayfası ve Beyaz Türkleri mutlu etmek için sözde “İzmirliler günü” icat etmiş, her İzmirli ve Türk evladı için hassas bir tarih olan 9 Eylül’ü gölgelemek bunu da basit bir takvim hesabı ile Türk milliyetçileri için önemli bir gün olan “3 Mayıs Türkçüler Gününe” denk getirerek irsi hastalığını da ortaya koymuştur.
İrsi olarak geçmişinden geleceğine Türk milliyetçilerine düşman olan Tunç SOYER’e hatırlatmak isteriz ki; İzmirlinin tek ve değişmez günü 9 Eylül’dür. Biz senin İzmir’i ruhundan koparmak pahasına yaptığın tüccar hesaplarından anlamayız ve Türk milliyetçileri olarak bedeli ne olursa olsun 15 Mayıs 1915’teki “ilk kurşun ruhunu”, 9 Eylül 1922’deki “Kurtuluş ruhunu” gelecek nesillere ulaştırmaya kararlıyız. Altını çizerek belirtmek isteriz ki İzmirlinin günü 9 Eylül’dür ve ruhu ilk kurşunda ki Hasan Tahsin ruhudur ve sonsuza kadar da böyle kalacaktır.
Ve son olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün şu güzel sözüyle Tunç SOYER’e diyorumki ‘Türkçülük öyle şerefli bayraktır ki,bu bayrağı vatanın her köşesinde durmadan dalgalandırmak her Türk’ün ilk ve milli vazifesidir.’
Ne mutlu TÜRK’üm diyene!”

Bir cevap yazın