Berber ve Kuaförler Dezenfekte Ediliyor

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler


Coronavirüs önlemleri kapsaminda kapatılan beber ve kuaforler 11 Mayısta tekrar hizmet vermeye hazırlaniyor

Seferihisar Belediyesi resmi sayfasında yayınlanan bilgiye göre ilçe genelindeki tüm berber ve kuaförler 11 Mayıs icin hazırlık aşamasında Belediye tarafından dezenfekte edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin çalışmaları yerinde inceleyerek bu süreçte esnafa gerekli her türlü desteğin verileceğini belirtirken esnafla sosyal mesafe ve hizmete açılmalarının ardından uyulması gereken hijyen kuralları konusunda konuştu.

Seferihisar Belediyesi ve Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e desteklerinden ötürü teşekkür eden ilçe esnafı da sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vereceklerini belirtti.

Başkan Yetişkin “Koronavirüs sürecinin hızını düşürdüğü bugünlerde tedbiri elden bırakmadan birtakım kısıtlamalarla beraber kuaförlerimiz ve berberlerimiz açılmaya başlıyor. Ancak vatandaşlarımızın evde kalma kısıtlamalarına uymaya devam etmesi hala çok önemli. Seferihisar Belediyesi olarak ilçemizde bulunan bütün berber, kuaför ve güzellik salonlarının dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Esnafımız bu süreçte çok büyük zarar gördü. Berber ve kuaförlerimiz yaklaşık 2 aydır kapalı, bu kardeşlerim hem ev geçindiriyor hem de istihdam sağlıyor. Seferihisar Belediyesi olarak kısıtlamalar sonrasında bu zararın ortadan kalkması için biz de esnafımızın yanında olacağız” dedi.

Bir cevap yazın