Sehayder’den Sokak Hayvanlarına Mama ve İlaç Desteği

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler


Seferihisar Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağına SEHAYDER(Seferihisar Doga ve Hayvan Dostları Derneği) bir ton mama ve kene pire ilaci, tasması desteği verdi.

Bakımevinde haftada iki gün gönüllü olarakta calışan Sehayder, sokak hayvanlarının beslenme ve bakımına destek sunuyor.

Mama ve ilaç bağışı ardından açıklama yapan Sehayder Başkanı Fevziye Özkan “Seferihisar’da derneğimizde birlikte çalıştığım arkadaşlarımla sokak hayvanlarımız için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bu hayvanların hayata tutunmasını sağlamak bizim insanlık görevimiz.”dedi

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin de “Öncelikle Sehayder’e arkasında da tüm bağışçılara can dostlarımıza bayram öncesi böyle güzel hediyeler gönderdikleri için teşekkür ediyorum. Seferihisar Belediyesi olarak biz her zaman sokak hayvanlarımızın yanındayız. Ancak gönüllülerin Sehayder’in hayvan dostlarının yaptığı çalışmalar ile güçleniyoruz onlarla tamamlanıyoruz. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sokak hayvanlarımız için gelen mama ve yemek desteğimiz azaldı. Bu zor günlerde her zaman bize destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür etmek isterim. Havaların da mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde sokak hayvanlarımızı unutmamalıyız. Seferihisar Belediyesi olarak her zaman can dostlarımızın yanında olacağız” dedi.

Bir cevap yazın