15 Temmuz Şehitleri Anılıyor

Gündem, Yerel Haberler


15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılında İzmir Kadifekale Hava Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi. Törene katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.

Seferihisar’da da saat 13.00’de İlçe Şehitliği protokol tarafından ziyaret edilerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Kuran’ı Kerim okundu.
Gece ise tüm camilerden 00.13’de sela okunacak.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Köşger mesajinda “Minarelerden yükselen selaları her işittiğimizde aynı duyguyu yüklendiğimiz, saf bir imanı kuşandığımız tarihtir. O gün verilen mücadele sonucu bir millet meşruiyetini korumak için, milli iradesini korumak için, milli egemenliğini korumak için, topyekün ölümü göze almıştır ve darbecileri mağlup etmiştir. Milli iradenin, varoluşun temel dinamiği tüm dünyaya gösterilmiştir. Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilerek verilen bu mesaj, aziz milletimizi bölgesinde ve tüm İslam aleminde bir kez daha umut kapısı yapmıştır. O gün vatan, millet, istiklal ve diğer bütün mukaddes değerler uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” Ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın