Çamlık Yandı, Canımız Yandı

Gündem, Son Dakika

Bugün saat 13.45 sıralarında Akkum Tepesinde çıkan yangın rüzgarın etkisi ile hızla yayıldı.

İtfaiye ekiplerinin hemen müdahalesine rağmen yangının Çamlık alana sıçramasına engel olunamadı. Çamlık Piknik alanı tamamen kül oldu. Mekan Sitesi boşaltıldı. Ekmeksiz plajında vatandaşlar mahsur kaldı.

Vatandaşlar yangın yerine koşarak çapalar, tırmıklar ile itfaiyecilere yardım etmeye çalıştı. Ekmeksiz plajında ve Güneşlikent sitesinde yakınları olanlar büyük panik yaşadı. Yangın bölgesinde 112 ye yapılan çağrıda yaralı olduğunu belirten kişiye ambulanslar yangın bölgesine giremediği için saatlerce ulaşılamadı.

Olay yerine hemen gelen Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hamit Nişancı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile sürekli telefonda konuştu.

Yangını Seferihisar Belediye Başkan vekili Yelda Celiloğlu ile Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi olay yerinde takip etti.

Yangının şiddeti yüzünden karadan müdahale edilemedi. Havadan 3 helikopter yangına müdahale ederken Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’nin talimatı ilr iki orman söndürme uçağı bölgeye geldi. Uçakların yangın bölgesine söndürme çalışması ardından yer ekipleri harekete geçti. Karadan ve havadan müdahale ile yangın yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı. Yaklaşık 35 hektar ormanlık alanın yandığı belirtildi.

Soğutma çalışmaları sürüyor.

Haberin videolarını GAZETTEGE TV youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz

 

Bir cevap yazın