Ak Parti İlçe Başkanı Aydın “Yanan Bölgenin Tamamı Ağaçlandırılacak”

Gündem, Özel Haber, Yerel Haberler


Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar Orman İşletme Şefliğini ziyaret ederek dün gerçekleşen yangın ile ilgili bilgi aldı. Ardından Orman Bölge İşletmesi şefi Ramazan Altun ile birlikte yangın bölgesini gezen Aydın “Bölgenin tamamı ağaçlandırılacak” dedi
Dün Sığacık Akkum tepesinde Makilik alanda  başlayaran yangın kısa sürede rüzgarın etkisi ile büyüyerek Çamlık Ormanlık alnına sıçramıştı. Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme uçağının müdahalesi ile Çamlık alanda durdurulan yangının ardından Ahmet Aydın, Orman Bölge şefi Ramazan Altun ile buluştu. Yangının alan tespiti yapıldığı ve 6 hektar (60 hektar) alanın yandığının belirlendiğini belirten Aydın bölgede hasar tespit çalışmalarının Orman İşletme Müdürlüğü tarafından devam ettiğini belirtti.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Maalesef bir kaza sonucu çıkan yangında makilik alan ve çamlık piknik alanının bir bölümü yandı. Orman Bölge Müdürlüğü’nün büyük çabası sonucu çok tehlikeli bir yangın kısa sürede söndürüldü. 1 Uçak, 2 helikopter, 8 yangın söndürme arazözü ile müdahale ettiler ve yangını 1,5 saat gibi kısa bir sürede kontrol altına alıp söndürdüler. 6 hektarlık bir alan zarar görmüş. En kısa zamanda temizlik yapılarak bölgenin tamamı ağaçlandırılacak. Herkesin içi rahat olsun. Bölge Orman bölgesidir. Asla imara açılamaz. Ayrıca yanan makilik alanı da ağaçlandırarak daha yeşil bir hale getireceğiz” dedi.
Yangın bölgesinde incelemeler yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Çamlık hepimiz için çok özel bir yer. Yanması hepimizi çok üzdü. Tüm İlçemize geçmiş olsun” dedi.
   
  https://www.youtube.com/watch?v=oxomMTxpuPI

Bir cevap yazın