UĞUR ALPARSLAN-UĞURLU GÜNLER- En Değerli Sensin

Köşe Yazarları

          Hepimizin bir yaşam tarzı var. Samimi olduklarımız var,  sevenlerimiz var, çekemeyenimiz var, kötülüğümüzü isteyenler bile vardır elbet. Bu durum yaşamımız boyunca hepimize mahsus bir gerçekliktir. Ama hayat bir varmış, bir yokmuş misali nice insanlarımızı aldı götürdü.

Bundan 30 yıl kadar önce, ben daha 12 yaşımdayken ağabeyimi bir kazada toprağa verdik. Daha nice sevdiklerimiz, dostlarımız, büyük, küçük tanıdıklarımızı aldı gitti hayat. Ne var ki; acıları unutulmasa da hepimiz kaybettiklerimizin ardından bir süre sonra hayata devam etmek zorundaydık ve ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığım ani bir rahatsızlık da bana bir daha gösterdi ki; hayat gerçekten bir varmış, bir yokmuş…

Aslında en ihmal ettiğimiz, hepimiz için geçerli bir şeyden bahsetmek isterim. Bizler sanırım kendimize iyi bakmıyoruz. Ne kadar desek de, aslında en çok kendimizi ihmal ediyoruz. Hani hep deriz ya; “ kendine iyi bak ya da kendine dikkat et” diye. Ağız alışkanlığı olmuş bu cümleler.

Oysa gerçekten kendimize iyi bakmalıyız. Hem bedenen, hem ruhsal olarak… Beslenmeden tutun da, soluduğumuz havaya, moral motivasyondan tutun da, güzel ve kaliteli yaşamaya kadar dikkat ederek hareket etmeliyiz. Boş vererek, kendimizi önemsemeden yaptığımız her şey zamanla birikerek vücuttan acı bir şekilde çıkabiliyor.

Unutmamak lazım ki, bizim için en önemli şey yine bizim sağlığımız. Hepimizin ailesi, çoluk çocuğu, eşi, dostu var. Onlar için de kendimize iyi bakmalıyız. Yoksa bir yerden çıkartıyor hayat acısını.

Sanırım bana da biraz öyle oldu. Biranda fenalaşarak, kendimi kaybettim. Kızım, eşim, annem, kardeşlerim, yakın dostlarım geldi geçti sanki bir beş dakika gözlerimin önünden… Şimdi iyiyim. Bir süre kontrol altında tetkiklerim sürecektir ancak şükür ki, ucuz atlattım. O yaşadığımı ve o günü Rabbim kimseye yaşatmasın.

Öyle durumlarda en büyük moral ve en iyi ilaç ailemizin, dostlarımızın dua ve iyi dilekleri oluyor. Tüm dostlara, arayan soranlara minnetdarım.

Benim başımdan geçti diye stres ve aşırı yorgunluktan uzak durmam tavsiye edildi. Bence başımıza böyle şeyler gelmeden de bunu uygulamalıyız hepimiz. Neticede böyle olması gerektiğini zaten biliyor olsak da pek uygulamıyorduk. Başa gelince, bir musibet, bin nasihatten evla oluyor gerçekten.

Bu yıl gerçekten çoğumuz için çok zor geçiyor. Umarım bundan sonra herkes için güzel günler gelir.

Hepinize sağlık, mutluluk dolu günler dilerim

 

Uğur Alparslan ,28.07.2020

Bir cevap yazın