Ahmet Mirze “Yağız Ege Dayanışmamızın En Güzel Örneği”

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Mirze SMA Tip 1 Hastası Yağız Ege için Seferihisar’da süren yardım kampanyasını ziyaret etti.

Seferihisar’da yaşayan Ahıska Türkü bir ailenin yeğeni olan 15 Aylık Yağız Ege’nin Abd’ye tedaviye gitmesi için başlatılan kampanyaya destek veren Milliyetçi Hareket Partisinin Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet  Mirze “Biz Ahıska Türkleri 1944 yılında dönemin Sovyet rejimi tarafından anayurtlarından kasım soğunda sürülmüş, 26 bin Ahıska Türkü bu sürgünde can vermiştir. Anavatan Türkiye bize sahip çıkarak kucak açmıştır. Biz Ahıska Türkleri dayanışmanın önemini çok iyi biliriz. Yüce Türk Milleti her zaman birbirine destek olma ve dayanışma ruhu ile doludur. 15 Aylık minik Yağız Ege’nin hastalığı bir kez daha bizlere bu dayanışmanın önem ve güzelliğini hatırlatmıştır. Herkes imkânınca desteğe koşmuştur. Seferihisarımız’da da kermesler ile yardım toplanmaya devam etmektedir. Bu vesile ile Yağız Ege’nin akrabaları Ciftdal Ailesi ve tüm Ahıska Türkleri adına herkese teşekkür ediyorum. Türk Milletinin dayanışma ruhu bir kez daha tüm dünyaya örnek olmuştur.

Yağız Ege bebeğimizin tedavi masraflarının kısa sürede hepimizin desteği ile toplanacağına ve yavrumuzun sağlığına kavuşacağına inancım tamdır. Yağız Ege’yi iyileşmiş olarak kucaklayacağımız günleri Yüce Rabbim bize nasip etsin insallah” dedi

Ahmet Mirze kampanyaya destek vermek için her fırsatta kermes alanını ziyaret ediyor

Yağız Ege’ye destek kampanyası tüm Türkiye’de sürüyor

Seferihisar’da kampanyaya destek vermek isteyenler Pazaryeri Metehan Kafeden Yağız Ege’nin aksahalarına ulaşabilirler

Sosyal medya hesaplarından Yağız Ege’ye Destek araması ile de kampanya bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın