30 Ağustos Zafer Bayramımız Törenlerle Kutlandı

Gündem, Yerel Haberler

 

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da törenlerle kutlandı.

Pandemi önlemleri ile sosyal mesafe maske takılarak yapılan kutlama saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Törene Seferihisar Kaymakam vekili Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Garnizon ve Jandarma Komutanları,  Belediye Başkan Yardımcıları Nuriye Hepterlikçi ve Yelda Celiloğlu,  AK PARTİ İlce Baskani Ahmet Aydın ve Ilce Teskilatı, CHP İlçe Baskanı Senem Gürer Solak ve ilce Teskilatı,  MHP İlçe Baskani Ahmet Seremet ve İlçe Teskilatı, İYİ Parti İlçe Başkanı Şadiye Uçar Aşçıoglu ve ilçe teşkilatı, DSP Genel Sekreter Yardımcısı Özen Senyigit, İlçe Baskani Ahmet Geçim ve İlçe Teskilatı, İlçe de bulunan Askeri birliklerin temsilcisi subaylar, Seferihisar Emniyet Müdürü ve polis memurları, tüm daire müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve Istiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı her yıl olduğu gibi Askeri erkan adına bir teğmen gerçekleştirdi. Seferihisar Jandarma Muharebe Tabur Komutanlığından Teğmen Murat Emre Demircioğlu yaptığı konuşmada ” Bugün umutların tükendiği bir dönemde Türk halkının Anadolunun bağrında yeniden sağlandığı ve Türk tarihine altın harflerle yazıldığı gündür. Bugün sadece catan toprakları düşman işgalinden kurtarılmakla kalmamış, aynı zamanda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliginde millet iradesine ve egemenliğine dayanan bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temeller üzerine kuruluş süreci de başlamıştır. “diyerek konuşmasında  Türk ordusunun kahramanliklarina ve yazdığı destanlara vurgu yaptı.

Konuşmanın ardından protokol Ilçe şehitliğini ziyaret ederek dualar eşliğinde çiçek bıraktı.

Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında sırasıyla CHP, DSP, ADD ve ÇYDD özel olarak Atatürk büstünü ziyaret ederek çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Zafer Bayramı Kutlamaları Seferihisar Belediyesinin akşam Sigacik’da saat 20.00′ de vereceği bando konseri ile devam edecek

 

Bir cevap yazın