İrfan Kozan’ın Kaleminden- Vicdansız Düşman

Köşe Yazarları

11 Eylül Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluş günü.
Düşman. Hem de ne düşman. Hain, acımasız, vicdansız düşman.Hepimiz biliriz yaptıklarını. Büyüklerimizden dinledik
9 Eylül günü asker Yunanı denize kadar sürer. 11 eylülde Seferihisar’dan söker atar. Ama Yunan kaçarken her yeri yıkar, yakar. Asker buna çok kızar ki Kocaçay mevkinde Yunanı kılıçtan geçirir.
Tarihi hikayelerde bilirsiniz kadınlarımızın göğüslerinden tespih yapmış Yunan Gavuru. Sonra öldürmüşler ve Urla’yı terk ederken, Sığacık körfezinde Altınkum plajının batı burnunda kütük burnunda gemiler ile kaçmaya hazırlanırken oraya eşyalarını taşımışlar. Orada kayıkçıları kesmişler. Hatta eşyalarını taşıyan katırları bile kesmişler.
Düşman ki ne düşman. Vicdansız düşman.
Babam anlatırdı kütük burnunda kemik yığınları bunlardı diye.
Şimdi bu Yunanlılarla dost olmak dostluk köprüsü kurmak isteyen var. Ben buraya yazıyorum. Aydan post Yunanlıdan dost olmaz.
Onların hedefi Konsantinapolis. Onların derdi Şencan kilisesinde ayin.
O yüzden atalarımızı saygı ve sevgi ile analım. Bu vatanı bize hediye etmişler, düşmanı da denize dökmüşler. Nur içinde yatsınlar.
Canları ve kanları pahasına bu vatanı hediye eden dedelerimize, kara fatmalara şükranla daha nice 11 Eylüllere.
Bana bu tarihi bilgileri akratarn babaannem, babam ve anılarını dinlediğim adını aldığım irfan dedemi saygı ile yad ediyorum
Başta Başkomutan Atatürk ve silah arkadaşlarına olmak üzere Kurtuluş mücadelesi veren, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimize saygı ve şükranlarımla
11 Eylül Kurtluş Günü Kutlu Olsun

Bir cevap yazın