Bir Değil Üç Kişi Korona Pozitif

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi’nde Koronavirüs pozitif çıkan bir çalışan olduğu yönündeki haberlerin duyulmasının ardındaki gerçek ortaya çıktı.

Aslında Seferihisar Belediyesi’ndeki 3 çalışanın Koronavirüs testlerinin pozitif geldiği öğrenildi. Bunlardan birinin müdür kadrosunda olduğu ve eşininde test sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

Diğer iki kişinin biri imar müdürlüğünde çalışırken diğerinin farklı bir birimde çalıştığı, pozitif vakaların temaslı olduğu kişilerin tespit ve testleri yapıldığı belirtilirken, Seferihisar Belediyesinde önlemler arttırıldı.

14 gün içerisinde temaslılarda virüs görülebileceği doğrultusunda tüm belediye çalışanlarının tetikte olduğuna dikkat çeken bir belediye çalışanı “Belediyede her şekilde virüs önlemleri hat safhadaydı. Ama çalışanların dışardaki hayatında da dikkatli olması gerekiyor. Şimdi hepimiz diken üstündeyiz” dedi.

Koronavirüse yakalanan Seferihisar Belediyesi çalışanlarının sağlık durumlarının iyi olduğu izole edilerek tedavilerine başlandığı belirtilirken, Belediyede önlemler arttırıldı.

Ayrıca İzsu Seferihisar’da da pozitif personel olduğu sayının artmasından endişe edildiği belirtildi.

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesinde de önlemlerinin yeniden artırılması dikkat çekti.Seferihisar genelinde  Vaka sayısındaki artış ile birlikte maske, mesafe, hijyen denetimleri de arttırıldı.

Bir cevap yazın