Yağız Ege Umuda Doğru Yola Çıktı

Gündem, Sağlık

16 Aylık SMA Tip 1 hastası Yağız Ege Öztürkkan tadavi için ABD’ye gitti.

Bir süredir tedavi için yardım kampanyaları düzenlenen ve Tüm Türkiye’nin gündemine oturarak SMA hastalığınada dikkat çekilmesini sağlayan Yağız Ege Öztürkkan anne ve babası ile birlikte ABD’ye gitti. Yağız Ege’nin yaşama tutunması için 2 yaşını doldurmadan önce Abd’ye giderek  tedavi olması gerekiyordu.

Seferihisar’da yaşayan Ciftdal Ailesinin yakını olan Yağız Ege için tedavi için 2,4 milyon dolar gerekiyordu. Düzenlenen kampanya ile para toplandı ve vize işlemleri ardından yola çıkıldı.

Yağız Ege’nin teyzesi Sevda Ciftdal Şengil “Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi umudumuz var. Sagsaglim tedaviden dönmeleri için dua edelim. Allah herkesten razı olsun. Umarım bu SMA hastası çocukların da sesi olur” dedi.

Yağız Ege Öztürkkan’ın annesi Didem Ciftdal Öztürkkan’da ABD Boston Çocuk Hastanesine yerleştiklerini, testlere başlandığını belirterek “Herşey yolunda gidiyor. Dualarınızı eksik etmeyin. Herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Bizde  Yağız Ege’ye acil şifalar diliyoruz.

SMA hastası tüm çocuklar adına bir sembol olan Yağız Ege’nin sayesinde tedavinin Sağlık Bakanlığımız tarafından ülkemizde gerceklestirilmesi icin girisimlerin başlanmasını temenni ediyoruz.

 

Bir cevap yazın