Başkan Yetişkin STK’lar ve Kent Konseyi ile buluştu

Gündem, Yerel Haberler

29 Eylül günü düzenlenen kahvaltıda Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve Kent Konseyi yönetim kurulu ile buluştu. Sığacık Yazarlar evinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak bahçe ortamında gerçekleştirilen toplantıda dilekler iletildi.

Toplantıda Seferihisar Kent konseyi başkanı Ekrem Gün Çağan Irmak Kültür Merkezine yapılması için istekte bulundukları kütüphaneyi dile getirdi. Kent kütüphanesi için Başkan Yetişkin’den destek istedi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek kütüphane için uzun zamandır çabaladıklarını anlatan Gün, “Hepimizin ortak isteği bu kütüphanenin yapılmasıdır” dedi

Toplantıya yine en önemli damgayı Akarca Sivil İnisiyatif grubu vurdu. Akarcayı temsilen gelen Hakan Tüte ve Şaban Başağaç “Biz her ortamda dile getirdiğimiz gibi Akarca’ya bir market istiyoruz. Ayrıca oraya bir çarşı kurulmasını istiyoruz. O çarşıya zamanla bir berber bir terzi açılır, bizlerde ihtiyaçlarımızı Akarca’da gideririz. Böylece Seferihisar’daki trafik yoğunluğu da azalır dediler.

Seferihisar elediye Başkanı İsmail Yetişkin “Bu sezona yetişmedi ama önümüzdeki sezona Akarca’ya bir Halk market yapacağız. Ayrıca oraya bütün olarak düşündük, belirlediğimiz yere sosyal tesis de yapalım istiyoruz” dedi. Akarca ile ilgili sözlerine devam eden Başkan Yetişkin “Akarca’ya yapılacak olan balıkçı barınağı ile ilgili bizde sizin açmış olduğunuz davaya destek veriyoruz. Hem belediye hem de ben şahsım adına dava açtım” dedi.

Çeşitli Sivil toplum temsilcilerinin ve Kent Konseyinin  katıldığı buluşmada istekler dile getirildi. Başkan Yetişkin ve kurmayları notlar alarak çalışmalar yapacaklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın