Seferihisar Koronavirüs Vakalarında Son Durum

Gündem, Yerel Haberler

Eylül Ayı içerisinde Seferihisar Belediyesinin bazı birimlerinde görülen ve endişe yaratan Koronavirüs salgını, geçtiğimiz hafta Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi Radyoloji Doktoru K.T (61) ‘in Koronavirüse yakalanması ile gündeme oturdu.

Seferihisar Belediyesi personeli ile temaslı olanların karantinaya alınmasının ardından bu hafta pozitif vakalarda artış yaşandı. Hıdırlık Mahallesinde İnönü caddesinde pozitif vakalar bildirilirken halkın dikkatli olması istendi. Ayrıca Camikebir Mahallesi İzmir caddesinde de an itibari ile pozitif vakaların devam ettiği belirtildi. Bu pozitif vakalar ile temasları olanlarda karantinaya alındı

Merkezde pozitif vaka haberleri devam ederken önce Orhanlı Mahallesinden, sonra Doğanbey Mahallesinden en son olarakta Ürkmez mahallesinden yeni pozitif vaka haberi geldi. Orhanlı Mahallesinde pozitif vakanın çalışmak için gelen bir tarım işçisi olduğu ama temaslılarında karantinaya alındığı bildirildi. Doğanbey ve Ürkmez’de de pozitif vaka ile temalıların karantinası sürüyor.

Ayrıca Düzce Çevrekent sitesi ve Tepecik Mahallesinde de temaslıların olduğu ve karantina uygulandığı öğrenildi.

Seferihisar’da Vatandaşların maske mesafe kuralına uyması önemle belirtilirken, kolluk kuvvetleri maske cezasını arttırdı.

Bir cevap yazın