Seferihisar’ın Yeni Kaymakamı Naci Aktaş Göreve Başladı

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar’a Temmuz ayında atanan Kaymakam Hüseyin Karadağ’ın emekli olması ile Vali Yardımcısı Barış Demirtaş tarafından vekaleten yürütülen Kaymakamlık Makamına Naci Aktaş atandı.

Göreve başlayan Kaymakam Naci Aktaş 1977 Trabzon doğumlu, genç yaşına rağmen Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş başarılı bir isim.

Göreve başlar başlamaz Koronavirüs önlemleri denetimlerine çıkan Aktaş’ın vekaleten atandığı Seferihisar Kaymakamlığına asaleten atanması bekleniyor.

Naci Aktaş Özgeçmiş

Naci Aktaş, 1977 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Araklı’da tamamladı.1994 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak görev yaptı. Bankada görev yaptığı dönemde 2001 yılında kısa dönem olarak askerlik hizmetini yerine getirdi. 2004 yılında bankadaki görevinden istifa ederek 91. Dönem Eskişehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine geçti.
Çeşitli staj aşamaları ve Çankırı ili Korgun ilçesinde 6 ay süreli Kaymakam Vekilliği görevini müteakip 2005 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında yüksek lisans çalışması yapmak üzere İçişleri Bakanlığı’nca İngiltere Exeter Üniversitesi’ne gönderildi ve hazırladığı The Influence of the Citizen-Oriented Governance Approach on the Administrative Reform Process of Turkey ( Vatandaş-Odaklı Yönetişim Anlayışının Türk Kamu Yönetimi Reform Sürecine Etkileri ) konulu tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. Uzun süre Erzurum’da Kaymakamlık ve Vali yardımcılığı görevlerini üstlenen Aktaş bir süredir İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Naci aktaş evli ve bir çocuk babası.

 

Bir cevap yazın