Yangınların Faili Hain Pkk Çıktı

Gündem

Hatay’daki yangını, bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerindeki yangınlardan sorumlu olan terör örgütü PKK üstlendi. PKK adına ormanları yakıp doğayı katleden teröristler, kendilerine “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” adını veriyor.

Hatay ve Kahramanmaraş’ta önceki gün çıkan yangınlar dün kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisi ile kontrol alınamayan ve iki gün boyunca süren yangınlarda yüzlerce kişi evsiz kaldı. Tarım ve Orman arazileri kül oldu.

Yangın ile ilgili Hatay”da göz altına alınanlar var. Vatandaşlar yangını propaganda aracı yapan Pkk terör örgütüne lanetler yağdırıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli eş zamanlı 15 yangın çıktığını belirterek “9’u orman yangını 6’sı kırsal yangın olmak kaydıyla tamamının kontrol altına alındığını söyleyebilirim. Hatay Belen’de ise çalışmalar devam ediyor” dedi. Bakan Pakdemirli, şunları söyledi: “Hatay’daki yangın 300-400 hektarlık bir alanda oldu. Nergizlik, Müftüler, Karahüseyinli Mahalleleri ile Belen ilçe merkezi yangında zarar gördü. Meteorolojik şartlar yangınla mücadelede aleyhte oldu. Yüzde 18 nem ve 35 derece sıcaklıkla birlikte 70 kilometreyi aşan rüzgar zorluk yarattı. Yangına 1 uçak, 5 helikopter, 188 arazöz, 25 iş makinesi ve 750 personelle müdahale ediyoruz. 15 ton su atabilen Kartal helikopterini de bölgeye sevk ettik. İhbarlar son derece önemli. Vatandaşlarımıza Alo 177’yi hatırlatmış olalım”dedi

Bir cevap yazın