Ahmet Aydın’dan Chp”ye Yanıt “Bize Çevirdiginizi Sandığınız Okun Ucu Aslında Sizi Gösteriyor”

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Geçtiğimiz Cuma günü Seferihisar’da Ak Parti Kadın Kolları seçiminin İlçe Tarım Müdürlüğünün konferans salonunun kullanılması ile başlayan tartışmaya Ahmet Aydın’dan yanıt geldi.

Şimdiye kadar defalarca bu salonu kullandıklarını belirten Aydın “Dün kadar ses çıkartmıyordunuz, şimdi ne değişti?” diye sordu.

Ak Parti Ilçe Başkanı Ahmet Aydın açıklamasında CHP teşkilatı ilçedeki toplantı koşullarını gayet iyi bilmesine rağmen, kendilerine siyasi malzeme çıkartma peşindedir. Samimiyetsiz, art niyetli bu çevrenin çarpıtmalarına, gerçek olmayan iddia ve haberlerine bizleri konu alarak, yapılmaya çalışılan algı operasyonu girişimlerine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi

Sürekli olarak belediyenin etkinlik salonlarından red yanıtı aldıklarını belirten Aydın “Bize yönelttiginiz ok aslında sizi gösteriyor, önümüzdeki ay İlçe Gençlik Kolları Kongremiz var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yine salon talebinde bulunacağız. Diliyoruz ki bu kez, şapkalarını önlerine koyarak “doğru” kararı verirler ve salonu bize de tahsis ederler” dedi

İşte Ak Parti Seferihisar İlçe Baskanı Ahmet Aydın’ın kamuoyuna yaptığı açıklama:

“Değerli Hemşehrilerim,
AK Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları Olağan Kongremiz’i, Seferihisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleştirdik. İlçemizdeki sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, birlik ve kooperatif gibi yasal kurumların ve örgütlerin gerekli izinleri alınarak rahatlıkla toplantılarını gerçekleştirilebileceklerini çoğu vatandaşımız biliyor. Bu durum karşısında CHP teşkilatı ilçedeki toplantı koşullarını gayet iyi bilmesine rağmen, kendilerine siyasi malzeme çıkartma peşindedir. Samimiyetsiz, art niyetli bu çevrenin çarpıtmalarına, gerçek olmayan iddia ve haberlerine bizleri konu alarak, yapılmaya çalışılan algı operasyonu girişimlerine asla müsaade etmeyeceğiz!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çağan Irmak Kültür Merkezi talebimiz daha önceki tarihte ilçe danışma toplantımızda ‘siyasi etkinliklerin yapılmayacağı kararı aldık’ denilerek reddedildik. Talep ettiğimiz salonda o tarihten çok kısa süre sonra CHP ve İyi Parti’nin etkinlikleri düzenlenmişti. Fakat biz bunu gündeme getirip, ayrıştırıcı siyaset peşinde olmadık. Aksine her defasında sorunlara yeni yaklaşım yolları arayan, yapıcı muhalefet anlayışıyla çözüm bulan bir tutum sergiledik. İlçemizdeki bu salona mahkum bırakıldık ve ardından da hedef gösterildik.

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Sayın Senem Gürer Solak’ın talihsiz açıklamalarını, bu durumu siyasi bir malzeme yapmasını ve çıkartmak istedikleri tartışmaları hayretle ve üzülerek okudum. Bize defaten tahsis etmedikleri salonu, İyi Parti’ye vermekte; kendi parti içi eğitim seminerleri, plaket törenlerini, seçim dönemlerindeki sandık toplantılarını Seferihisar Belediyesi’nin meclis salonunda yapmakta sakınca görmeyen Sayın Solak; bizi toplantı yerimizle ilgili suçlama hakkına da sahip değildir. Şimdi, bize çevirdiklerini sandıkları okun ucu aslında kendilerini işaret ediyor. Toplantılarının fotoğrafları elimizde mevcuttur. Kendilerinin bu denli siyasi malzeme çıkartma peşinde olacaklarını zannetmiyordum. Biz daha önceki yıllarda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün salonunu kullandığımız dönemlerde de sizler bu ilçede aktif siyasetin içerisindeydiniz, senelerdir etkinliklerimizi aynı salonda yaptık, düne kadar ses çıkartmıyordunuz, bugüne ne değişti?

Devlet kurumlarının tarafsızlığını da, belediyenin yerel bir kamu kuruluşu olduğunu da tartışacak değiliz. Ancak görüyoruz ki; kendi çıkarlarınız söz konusu olduğunda yalan oluyor! Bizden böyle bir talepleri olmadı diyecek kadar gaflete düşebiliyorsunuz. Seferihisar’daki partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının yıllardır kullandığı toplantı salonunu biz kullandığımızda; ortalığı velveleye vererek dayanaksız, yapay bir gündem yaratmaya çalışıyorsunuz. Bu tamamen bir algı operasyonudur, talihsiz bir yaklaşımdır. Amacına da ulaşamayacaktır!

Ne biz ne de halkımız, böylesi sığ ve adil olmayan siyasi gündem yaratma girişimlerine prim vermeyiz. Önümüzdeki ay İlçe Gençlik Kolları Kongremiz var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yine salon talebinde bulunacağız. Diliyoruz ki bu kez, şapkalarını önlerine koyarak “doğru” kararı verirler ve salonu bize de tahsis ederler. İnşallah; kimseye faydası olmayacak bir çekişmenin, çatışma ruhunun esiri olmazlar. Eğer yine talebimizi reddedecek olurlarsa durumları telafisi olmayacak bir vahamete sürükleniyor demektir. Tercihimiz, kavga dili değildir, kutuplaşma yaratmak değildir. CHP’li yerel idarelerin de tercihi bu olmamalıdır. Aksi halde, kendi yarattıkları fırtınalarla sürüklenmeye devam edecek, her siyasi linç girişimleri boşa çıkacaktır.

Bu siyasi anlayışı en azından Seferihisar’da değiştirelim. Seferihisarımız’ın adının bu tarz kısır tartışmalarda geçmesinin, yalan ve yanlışlara dayalı algı operasyonlarının; Seferihisar’a ve Seferihisar’da yaşayan vatandaşlarımıza hiç bir faydası olmayacaktır. Daha önce de defalarca söyledim; gelin Seferihisar’da siyasetimizi tartışmalarla, laf yarışıyla değil hizmet yarışıyla yürütelim. Bizim siyasetimizde bağcıyı dövmek değil, üzümü yemek var.

Saygılarımla.”

Bir cevap yazın