Chp Milletvekili Atilla Serter Seferihisar’da Ziyaretlerde Bulundu

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Chp İzmir Milletvekili Atilla Serter ziyaretlerde bulunmak için Seferihisar’a geldi. Seferihisar Chp İlçe Başkanı Senem Solak ve Belediye Meclis Üyesi Sefer Topçu ile birlikte esnafların sorunlarını dinleyen Sertel, Seferihisar Esnaf Odasını ve Seferihisar Şoförler Odasını ziyaret etti.

Sertel Şoför Esnafının sorunlarını dinledi ve “pandemi dolayısı ile yolcu taşıma sayısı düşen esnafa destek olunması gerektiğini” söyledi. Geçim sıkıntısına görmezden gelen Ak Parti hükumetini eleştiren “Esnafımız zor durumda, halkımız zor durumda oysa hükümet gelir düzeyinin iyi olduğunu söylüyor. Ben tüm Anadolu’ yu geziyorum. Maalesef Ak Parti’nin söylediği gibi değil, halk geçim sıkıntısı çekiyor” iddiasında bulundu.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı milletvekili Serter’e İztaşıt uygulamasını anlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından pilot bölge seçilerek halk otobüsü tarzı Eshot denetimli İztaşıt sahiplerinin maddi olarak büyük sıkıntı içinde olduklarını dile getiren Abacı “Maalesef İztaşıt her gün zarar ediyor. Oldukça yüklü borç oluştu. Oluşturulan havuzdan üyelere henüz ödeme yapılamadı. Üzerine bir de Pandemi bindi. İzmir Büyükşehir Başkanımız Tunç Soyer’e de ilettik. Bize en kısa sürede konu ile ilgili bir çalışma yapacağını iletti” dedi.

Chp Seferihisar İlçe başkanı Senem Solak’ da “Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile konuştuk. İztaşıt projesini çok önemsediğini ve gereken yapılacağını bize iletti” dedi.

Milletvekili Serter’de “Bende Büyükşehir Belediye Başkanımızın konu ile ilgili bir düzenleme yapacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Eshot Daire başkanımızda konu ile ilgilenecektir, ben de sizlere destek olacağım” dedi.

Milletvekili Atilla Serter daha sonra Seferihisar’da dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

 

Bir cevap yazın