Turabiye Mahallesindeki Yoğunluk Dikkat Çekici

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Seferihisar’da Koronavirüs vakalarında Türkiye Geneline paralel yoğunluk artışı yaşanmamakla birlikte bazı mahallelerde HES uygulamasındaki kırmızı uyarılar dikkat çekiyor.

Turabiye Mahallesinde oturan emekli bir vatandaşın Koronavirüs testinin pozitif çıkması ardından, kişinin temaslılarında da vaka görüldü. Turabiye Mahallesinde bazı evler karantinaya alınırken HES uygulamasında özellikle 18, 19, 20, 21 ve 25 sokaklar kırmızı işaretlendi.

Diğer mahallelerde de daha önce pozitif çıkan vakalar olduğuna dikkat çeken Sağlık Grup Başkanlığı “Maske ve mesafe kuralına mutlaka uyulmasını, temizlik ve dezenfektan kullanılmasına dikkat edilmesini” istedi.

Son gelen haberlerde Akarca sahil bölgesinde de pozitif vakaya rastlanması ise bu yıl Koronavirüs sebebiyle yazlıklarında kışı geçirmeye hazırlanan vatandaşlarda tedirginlik yarattı.

Ekim ayı ile birlikte ülke genelinde artan koronavirüs sayısının İlçemize de sıçramaması için vatandaşlarımızın dikkatli olması Maske+Mesafe+Hijyen kuralına uymaları İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan anonslar ile de duyuruldu.

Bir cevap yazın