Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı

Gündem, Yerel Haberler

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.yılı törenlerle kutlandı

28 Ekim Saat 13.00 de Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalara Seferiihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, Ak Parti İlçe Başkanına vekaleten Harun İnal, Chp İlçe Baskanı Senem Gürer Solak, Mhp İlçe Baskanı Ahmet Şeremet, İyi Parti İlçe Baskanı Şadiye Aşcıoglu, Dsp İlçe Baskanı Ahmet Geçim, Belediye Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi,  Belediye Meclis üyeleri, Tüm kurum Müdür ve amirleri, okulları temsilen öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve Seferihisar Belediyesi bandosunun eşliğinde İstiklal Marşı ardından tören sona erdi.

Seferihisar Belediyesi Bandosu marşlar ile alanı coşturdu. Vatandaşlar bayraklar ile marşlara eşlik etti.

Kutlamalar 29 Ekim sabah 09.30 da Kaymakamlık makamında tebrigat töreni ile devam etti. Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan tebligatin ardından protokol Seferihisar şehitliğine geçerek burada ilçe müftüsü eşliğinde dua etti. Şehitlere çiçekler bırakıldı.

Şehitlikten çıkışta Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş herkesin bayramını kutladı ve resmi törenler sona erdi.

Gün boyu kutlama kapsamında Seferihisar Emniyet Müdürlüğüne ait araçlar Marşlar çalarak ilçede dolaşarak halkın Cumhuriyet Bayramını kutlayacak.

Bir cevap yazın