Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Tsunami Bölgesi Sığacık’ı Ziyaret Etti

Gündem


Bugün tsunami bölgesinde devlet erkanı da incelemelerde bulundu.
Sığacık’a gelen Enerji ve Tabii Kaynakları Fatih Dönmez maddi zarara uğrayan vatandaşları ziyaret etti. İncelemelerde bulundu. Depremin oluşunu ve ardından tsunaminin gelişini dinleyen Dönmez vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve “Devletimiz yaraları sarmak için yanınızdadır” dedi. Enerji ve Tabii kaynaklar bakanı Fatih Dönmez’e Ak Parti Seferihisar Belediyesi Meclis üyesi Ümit Cingöz ve Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş eşlik etti.
Tsunami de boğularak yaşamını yitiren Laika Erçetin’in evine başsağlığı ziyaretinde de bulunan Enerji ve Tabii Kaynakları Fatih Dönmez üzüntüsünü dile getirdi. Vefat eden Laika Erçetin (87) oğlu Akgün Erçetin “Sayın bakanım biz deprem olduğunda annemizi evde korkutuğu için kapı önüne indirdik. Bizim aklımıza böyle bir şey gelmez ki, deprem oldu diye annem ve komşu teyzeler kapı önünde oturuyordu. Tsunami gelince diğer teyzeler tutunmuş, annem tutunamamış ve sele kapılmış” dedi. Bakan Dönmez ” çok üzgünüm mekanı cennet olsun, teyzemize bir fatiha okuyalım” dedi.
Sığacık’da en çok hasarı gören işletmelerden birini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynakları Fatih Dönmez işletme sahibi Ufuk Akın “Bakanım biz böyle bir şeyi filmlerde görmüştük. Başımıza geleceğini düşünmedik. Toparlanmaya çalışıyoruz” dedi. İşletmenin arka bahçesine tsunami ile birlikte otoparktaki araçların metrelerce uzaktan geldiğini gören Bakan Dönmez “Suyun gücü, gerçekten inanılmaz bir afat yaşamışşınız. Çok geçmiş olsun” dedi
Enerji ve Tabii Kaynakları Fatih Dönmez daha sonra Sığacık’da bulunan sahil  güvenlik komutanlığını ziyaret etti. Burada bilgi alan Dönmez sahil güvenlik botu ile denize açılarak batan tekne ve yatları da inceledi.


 https://www.youtube.com/watch?v=wl4sak5xfo8

Bir cevap yazın