Afetzedelere Nakit Yardımlar Başladı

Gündem, Yerel Haberler

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar Kaymakamlığı tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda elde edilen verilere göre, 226 işyeri ve 46 konutta maddi hasar oluşturulduğu tespit edildi.

Başkan Aydın; bugün itibariyle 121 işyerine nakit yardım ödemelerinin yapılacağını ifade etti. Ege Denizi’nde 30 Ekim Cuma günü meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Seferihisar Kaymakamlığı bahçesinde ve Sığacık 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda kurulan, Afet Koordinasyon Merkezi olayın yönetilmesinde eşgüdümün sağlanması açısından büyük bir rol oynadı.

Depremin hemen ardından Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş başkanlığında kurulan ekipler, Sığacık Mahallesi’ndeki ev ve işyerlerindeki hasar tespit çalışmalarını tamamladı. Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın: “Devletimiz depremin ilk anından itibaren sıcaklığını Seferihisar’da hissettirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve 6 bakanımız bölgeyi ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar. İlçe sakinlerimizin ve esnafımızın mağduriyetlerinin en kısa zamanda giderilmesi için talimatlarda bulundular.

Bütün kurumlarıyla eşzamanlı ve koordineli olarak mükemmel ve titiz bir şekilde çalışmalara başlandı. Sahada hasar tespit çalışması yürüten, 4’er kişiden oluşan 7 ayrı grup, üç gün boyunca Sığacık’ta girilmedik ev ve iş yeri bırakmadılar. Seferihisar depremden etkilenmedi fakat depremin hemen ardından oluşan ve bölgemizde ilk kez rastlanan tsunami felaketinin, yapılan hasar tespit çalışmalarından sonra, Seferihisar Sığacık Mahallesi’nde toplam 226 işyeri ve 46 konutta maddi hasar oluşturduğu tespit edildi.

İşyeri ve konutlarında hasar tespit edilen 121 işyerine bugünden itibaren nakit ödeme yapılmaya başlanıyor. Ödemeler kademeli ve hızlı bir şekilde Afet Koordinasyon Ekibi’nin topladığı bilgilere göre mağdur vatandaşlarımızın beyanları doğrultusunda banka hesaplarına yatırılacak.” dedi.

Kaynak: Ak Parti Basın Bürosu

Sercan Öztürk- AK Parti Seferihisar Tanıtım ve Medya Başkanı

Bir cevap yazın