Merkez Lokantası’ndan Deprem Dayanışması Örneği

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Merkez Lokantası deprem sonrası dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyor.

Sığacık’da depremin ardından oluşan tsunami mağdurları için ilk günlerde yemek dağıtımına destek olan lokanta sahipleri Meral ve İbrahim Yeşildağ, daha sonra bayraklı’ya giderek desteğe devam etti.

Şimdi de ihtiyaç sahipleri depremzedeler için ihtiyaç paketleri hazırlayarak dağıtan restaurant sahipleri şimdi de hafta sonu ücretsiz yemek servisi yapacak.

Depremde vefat eden vatandaşlar için mevlit okutacak işletme ardından, cumartesi ve pazar yemekleri ücretsiz olarak sunacak. Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odasınında destek verdiği organizasyona tüm vatandaşlar davet edildi.

Etkinliği düzenleyen Merkez lokantası işletmecisi İbrahim Yeşildağ’ın eşi Pınar Yeşildağ “Ben Almanya’da yaşıyorum. Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizin kalbi şu an İzmir’de atıyor. Depreme bende Seferihisar’da yakalandım. Sığacık Mahallemizde gerçekleşen tsunami dolayısı ile çok korktuk. Kızımda çok korktu. Almanya’da yaşayan tüm gurbetçilerimiz adına sizlere geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Hepimiz sizin yanınızdayız” dedi.

 

Bir cevap yazın