Ticaret Bakanı Pekcan Sığacık Mahallesinde Esnafı Ziyaret Etti

Gündem
Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan Sığacık mahallesine gelerek incelemelerde bulundu. Esnaf ile görüşen bakan Pekcan’a Ak Parti Seferihisar İlçe başkanı Ahmet Aydın eşlik etti.
Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan Sığacık mahallesinde tsunami dolayısıyla hasar, zarar görmüş olan esnaf ve vatandaşları tek tek ziyaret etti.
Tsunami dolayısı ile zarar gören esnafımızın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birlikleri üzerinden çekmiş oldukları kredileri 1 yıl süre ile öteleyebileceklerini belirten Bakan Pekcan “Hem ana para hem faizini esnafımız öteleyebilecek” dedi.
 Zarar gören esnaflarımız, 50 bin TL’ye kadar hak ettiği hibeleri de ister TESKOMB, ister Halk Bankası üzerinden alabilecekler.
Devlet ve hükümet olarak bütün Sığacık ve Seferihisarlı vatandaşlarla beraber olduklarını dile getiren Bakan Pekcan, “Dayanışma içinde, bugüne kadar nasıl bir güç ve el birliği yaptıysak milletçe bundan sonra da hep beraber yapacağız” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın ” Sayın Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a ziyaret ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Bir cevap yazın