Aydın”Halkımızın Talebiyle Seferihisar’a Yakışan Bir Yol Planladık”

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar’da yapımı devam eden Karayolları çalışması ve yeniyol ile ilgili Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın merak edilen sorulara yanıt verdi. Aydın  Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Seferihisar anayolunda sona yaklaşıldığını, yolun yıl sonuna kadar bitmesinin planlandığını ve Seferihisar’a yakışan bir yol olduğunu belirterek Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Seferihisarlılar’ın taleplerini dikkate alıp hareket edilerek yol revizelerinin yapıldığını belirten Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın Karayolları 2. Bölge Müdürü  Murat Gönenli’yi makamında ziyaret etti.  Bu yıl sonuna kadar bitmesi planlanan Karakayalar-Yenisu yol çalışması hakkında bilgi alan Aydın “Sayın müdürümüz ile iletişim halindeyiz. Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini iletiyoruz. Karayolları hem Seferihisar’a yakışan bir anayol yaptı hem de bu yolu yaparken vatandaşlardan gelen talepleri dikkati alarak revizeler yaptı.  Karakayalar-Yenisu Sitesi arasındaki yaklaşık 9km’lik güzergâhın sene sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Güzergâh boyunca kavşak ve orta refüjün peyzaj düzenlemesi de yapılırken, yol boyunca ışıklandırmalar yenilenecek, yol kenarlarındaki elektrik direkleri kaldırılarak, enerji nakil hatları yer altına alınacak. Sıcak asfalt kaplanacak olan kesintisiz bölünmüş duble yolumuz yepyeni bir görünüme kavuşacak” dedi.

Mevcut yolun, çağın ihtiyaçlarına uygun olmadığını ve araçları yıpratarak kazalara sebebiyet verdiğine dikkat çeken Başkan Aydın, “Herkes gibi Seferihisarlılar’da yaşayan vatandaşlarımızın da konforlu ve sağlıklı yollar kullanmasını istediğimiz gerçeği tartışılmaz. Yollarımız da, özellikle yaz aylarında artan nüfusun doğurduğu bölge ihtiyaçlarını karşılamalı. Kış aylarında ise hem mevsim koşulları hem de yollarda oluşan su birikintilerini engellenmek için de yol üzerinde drenaj çalışmalarıyla gerekli düzenlemeler yapılıyor” diye konuştu.

“Tekerlek dönsün, araba yürüsün anlayışıyla yapılan yolların devri kapandı” diyerek konuşmalarına devam eden Başkan Aydın, şu ifadelere yer verdi: “Öncelikli amacımız Seferihisar’a yakışan bir ulaşım imkânı sağlamak ve vatandaşlarımızın can güvenliği. Motorlu taşıtlar için daha konforlu hale getirilen yol çalışmalarında aynı zamanda yayalarımızın ve bisikletli vatandaşlarımızın ortak kullanabilecekleri kaldırımların da özenle yenilenmesi gerçekleşecek. Sanayi Kavşağı, Sığacık Kavşağı ve Tepecik Kavşağı da güzelleşirken tüm bunlara artı olarak;  Kocaçay’daki köprüye ilave yapılarak geçiş hattı üzerinde bölünmüş duble yol kazandırdık .”

Kaynak: Sercan Öztürk- Ak Parti Medya Tanıtım Başkanlığı

Bir cevap yazın