Bu Şahıslar Nerede? Yaralı Ceylana Ne Oldu?

Gündem, Yerel Haberler

 

Seferihisar İzmir yolunda trafik kazasında yaralanan Dağ Ceylanı “Veterinere götüreceğim” diyerek aracına alınan kişiler tarafından kaçırıldı mı?

Tüm Seferihisar seferber oldu yaralı ceylanı arıyor.

Izmır Seferihisar yolu Bademler köyü civarında dün otoyola aniden fırlayan Dağ Ceylanına bir araç çarptı.

Çarpmanın etkisi ile yaralanan ceylan yola oturdu ve yürümekte zorluk çektiği görüldü. Yoldan geçen vatandaşlar ceylana yardım etmek için koştu.

Yardıma koşan vatandaşlardan biri “Ben ceylanı veterinere götüreceğim” diyerek Dacia Dokker marka arabasına yerleştirdi. Diğer vatandaşlarda veterinerde buluşmak üzere yola çıktı.  Fakat kırmızı ışıkta durunca izini kaybettikleri araç hiç bir veterinere gitmedi.

Ceylanın yardımına koşan vatandaşlardan biri olan  Nusret Doğan Albayrak daha sonra tüm veterinerlere uğradı ve Ceylanın getirilmediğini öğrendi.

Gerek sosyal medyadan gerek resmi kurumlardan aramalara başlayan ve  iletişime geçen Albayrak’ın çağrısına tüm Seferihisar cevap verdi.

Dağ Ceylanı her yerde aranmaya başlandı. Doğal Yaşamı Koruma Seferihisar Şefliği arama çalışmalarıma başladı. Sehayder araştırma çalışmalarına başladı. Bölgeye bağlı Jandarma ve Polis ekipleri de mobeseler ile şahısları araya başladı.

Aracın plakasını almadıkları için çok pişman olan olay yerindeki vatandaşlar “Hiç aklımıza gelmedi. Koruma altında olması gereken bir türü veterinere götüreceklerini düşündük” dediler.

Olayın en yakın şahidi Nusret Doğan Albayrak “Bu bölgede aşırı yapılaşma var. Dağ ceylânlarının doğal yaşam alanlarını işgal ediyor insanlık, bu durumdan endişe ediyoruz” dedi.

Şimdi tüm Seferihisar halkı endişe ile araca binip götürülen Ceylanın akıbetini merak ediyor

 

 

 

Bir cevap yazın