Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Aydın “İzsu 1 Aylık Faturayı Silemez Miydi?”

Gündem, Yerel Haberler

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Tsunami mağduru vatandaşların İzsu Faturaları Silinmeli”

Sığacık Mahallesi’nde geçen ay oluşan tsunamiyle gelen balçığı ev ve işyerlerinden şebeke suyuyla arındıran vatandaşlar, İZSU’nun bu ay gelen faturalarından yakındılar. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, konuyu Seferihisar Belediyesi Meclisi’nde gündeme getireceklerinin altını çizerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde de önerge vereceklerini ifade etti.

İZSU tarafından gelen su faturalarını gündeme taşıyan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Sığacık tarihinde ilk kez yaşanan tsunami felaketinin ardından, maddi kayıplar yaşandı. Hepimizin o anki ortak amacı, Sığacık’ta hayatın acilen normale döndürülmesine yönelikti. Temizlik çalışmalarındaki yüksek su tüketiminden dolayı İZSU’nun bu ay ki faturalarını görünce şoka uğrayan vatandaşlarımız, bundan dolayı haklı bir reaksiyon göstermiştir. Devletin tüm kurumları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşlarımızla bir arada yardımlaşma örneği göstererek, herkes imkanları dahilinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı ve el birliğiyle bunu başardık. Aslında böyle bir felaketin ardından bu durumu siyasi bir mecraya taşımayı arzu etmiyorum. Ama ortada böyle bir mağduriyet varsa, toplumun bir beklentisi varsa, bizler de o sesi ilgili yerlere ulaştırıp gereğinin yapılması ve mağduriyetin giderilmesi için üzerimize düşeni yapmalıyız. Halkımız Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’den destek beklerken tam tersi bir durumla karşılaştılar. Hayal kırıklığı ve üzüntüyü birlikte yaşadılar” dedi.

İZSU 1 AYLIK BORCU SİLEMEZ MİYDİ?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sığacık’ta yaşanan kayıpları göz önüne alarak, İZSU abonelerinin bir kereye mahsus olmak üzere yalnızca bir aylık su borçlarını silmesinin çok yerinde bir karar olacağına değinen Başkan Aydın, “Yalnızca 1 aylık İZSU borçlarının silinmesi sanıyorum ki kamuoyu vicdanını rahatlatan bir karar olur. Ya da pandemi süreci için askıda fatura kampanyası var. O sistemde tsunami mağdurları için özel bir sekme açılabilir. Ama bir şekilde tsunamiyi daha 1 ay önce yaşamış vatandaşlarımızdan ve hala toparlanmaya çalışan esnafımızdan bu ayki su ödemelerini almamak en doğru karar olacaktır” ifadelerine yet verdi.

TUNÇ SOYER’E ÇAĞRI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çağrıda bulunan Başkan Aydın, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer umuyoruz ki, bu yönde gereken adımı atarak, olumlu kararlar alacaktır. Bizler bu yöndeki vatandaşlarımızın sesini AK Parti Belediye Meclis üyelerimiz tarafından, bu hafta gerçekleşecek Seferihisar Belediyesi Meclisi’nde gündeme getirerek, önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de önerge vereceğiz. Ümit ediyoruz ki; yaşadığımız bu büyük felaket göz önüne alınır ve yöneticilerimiz empati kurarak daha hassas davranırlar.”

Kaynak: Sercan Öztürk –Ak Parti Seferihisar İlçe Basın Tanıtım Medya Başk.

Bir cevap yazın