Ahmet Aydın Katıldığı Tv Programından Birkez Daha Yetişkin’e Seslendi “Gelin Seferihisar İçin Bırlikte Çalısalım”

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın katıldıgı Tv programından bir kez daha Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘e çağrıda bulundu. “Gelin Seferihisar İçin Bırlikte çalışalım” diyen Aydın programda ilçeye yapılan yatırımları da anlattı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, TV35 ekranlarında Mustafa Çetin’in sunduğu “Mikrofon Sende” programının konuğu oldu. Programda Seferihisar’ın sorunlarından ve bu sorunları çözme odağında gerçekleştirilecek olan projelerden bahseden Aydın, CHP’li Seferihisar Belediyesi’ne “Gelin, Seferihisar için birlikte çalışalım” çağrısında bulundu.

Seferihisar’da iki yıldır AK Parti İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Ahmet Aydın, önce pandemi ardından da deprem ile sarsılan Seferihisar’da vatandaşların yaşanan olumsuzluklardan en az etkilenmesi adına tüm çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini dile getirerek, “2020 yılının Mart ayından itibaren tüm Türkiye’de maalesef bir pandemi sürecine girdik. Seferihisar’da ise pandeminin üzerine bir de deprem ve tsunami yaşadık ve ilçemizde çok ciddi mağduriyetler söz konusu oldu. Seferihisar’da pandemi döneminde yaklaşık 5 milyon lira destek ödemesi yapıldı. Kaymakamlığımız, polisimiz, askerimizle bir bütün halinde destek çalışmalarını gerçekleştirdik. Ayrıca AK Parti teşkilatı olarak bize bildirilen gıda, hijyen gibi ihtiyaçların da tamamını karşıladık. Ardından gerçekleşen deprem ve tsunami ile ilçemizde hasar gören ev, işyeri ve teknelerin tamamına da yaklaşık 5 milyonluk bir hibe yapıldı. Bu süreçte jandarmadan belediye çalışanlarımıza herkes bir arada el birliği ile çalışmaları çok hızlı bir şekilde yürüttük, yardımlarımız yapıldı ve Seferihisar’da hayat hızlıca normale döndü” dedi.

“HİZMET İÇİN BU KOLTUKLARDA OTURUYORUZ”

Pandemi sürecinde tüm tedbirleri alarak hız kesmeden sahada çalışmalara devam ettiklerini aktaran Aydın, “Hedefimiz: daha güzel, daha yaşanılabilir bir Seferihisar. Ne iş yaparsanız yapın eğer severek yaparsanız başarılı olursunuz. Tabi bu durumda ailenize çok zaman ayıramıyorsunuz. Mesela dün yönetim kurulu ve gençlik kollarıyla birlikte saha çalışması yaptık. Hepimiz ailemizle geçireceğimiz süreden feragat ettik ama mutluyuz, şikayetimiz yok. Disiplinli çalışmayı, proje üretmeyi, geliştirmeyi seviyoruz. Kendi iş hayatımızda yaptıklarımızı, siyaset hayatımızda da yapmaya çalışıyoruz. Hizmet etmek için bu koltuklarda oturuyoruz. 30 ilçe başkanı arkadaşım da benimle aynı düşünce içerisinde. Herkes kendi ilçesine değer katma amacında. Bu gücü de bize veren; parti büyüklerimiz, milletvekillerimiz, bakanlarımız, il başkanımız ve de Cumhurbaşkanımız. Onlardan aldığımız güç ile bu projeleri yürütebiliyoruz” ifadelerine yer verdi.

SEFERİHİSAR’DA GÖNÜL SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI

Seferihisar’daki gönül seferberliği çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Başkan Aydın, “Gönül seferberliği kapsamında, geçmişten günümüze teşkilatımızda yer almış büyüklerimizi tek tek ziyaret ettik ve hem onların beklentilerini dinledik hem de onların tecrübelerinden faydalanmak için önerilerini aldık. Şu anda mahalle teşkilatlarımızın oluşumunu bitirmek üzereyiz. 22 Şubat’ta da İzmir’de il kongremizi yapacağız. Bu süreçleri tamamladıktan sonra çalışmalarımızı, hızını arttırarak devam ettireceğiz. Her zaman sahada olmaya devam edeceğiz. Üyeliklerde de hedefimizin üstüne çıkarak yüzde 130’luk bir başarı elde ettik ve İzmir’in 30 ilçesinde en başarılı ilk 5 ilçeden biri olduk” diye konuştu.

“BAŞKAN YETİŞKİN’İN BUNU ARAŞTIRACAĞINI UMUYORUM”

Doğu Akarca Mahallesi’ndeki bir imar planı mahkemesine belediye avukatının katılmadığını ve bu sebeple o bölgedeki planların iptal olduğunu ifade eden Başkan Aydın, “Belediyenin avukatı, Doğu Akarca Mahallesi’ndeki planlarla ilgili görülen mahkemeye katılmadı ve planlar mahkemenin kararıyla iptal oldu. Bu karar neticesinde o bölgede birçok vatandaşımız mağdur. Mahkemede karşı tarafın avukatı da belediyenin avukatının eşiydi. Burada en büyük sıkıntı; bir belediye avukatının belediye ile ilgili bir duruşmaya katılmaması. Bu durum kabul edilebilir değil. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in bu konunun üzerine gidip, araştıracağını umuyorum” şeklinde konuştu.

“SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDE SİSTEM EKSİKLİĞİ VAR”

Seferihisar’ın sorunlarını sahada tespit ettiklerini belirten Başkan Aydın, “‘Baktık ki biz bir şey yapamıyoruz, o zaman her şeyi yapalım’ diyerek yola çıktık. Gerçekten çok iyi bir teşkilata sahibiz, kadrolarımız kendilerini yetiştirmiş insanlarla dolu. Seferihisar’da 100 kişi içerisinde araştırma yapsanız, 99’unun sorunları aynı. Burada yerel yönetimlerin de eksikleri olabilir. Seferihisar’ın en büyük sıkıntıları;  trafik, otopark, şehir içi yollar ve arıtma. Arıtmanın denize boşaldığı yerde mavi bayraklı bir plajımız vardı ama artık yok. Yatırım yapmak için yer bulamıyoruz. Yer bulma noktasında ciddi sıkıntılarımız var. Bu sorunlar, geçmiş dönemde izlenen yanlış politikalar sonucu oluşmuş. Seferihisar Belediyesi’nde birimler arası bir sistem eksikliği olduğunu düşünüyorum. Sayın Soyer, 10 yıl Seferihisar’da belediye başkanlığı yaptı ve bu başkanlık döneminde de ilçemizin sorunlarına hakimdi diye biliyoruz. Fakat İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra hiç bir şey yapılmaması, vatandaşlardan da olumsuz tepkiler alıyor. Siyasallaştırmıyorum, üzülüyoruz. Yaşadığımız yerin güzel olmasını istiyoruz. İlçemize hizmet yapılması lazım. Devlet ve belediye bu işleri koordineli yaparsa daha güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum” dedi.

BELEDİYEYE BİRLİK ÇAĞRISI

“Belediye’nin içinde bulunmuş olduğu durumu biliyoruz ve onlara hak veriyoruz” diyen Başkan Aydın, CHP’li Seferihisar Belediyesi’ne ortak akıl çağrısında bulundu. STK’lar, odalar, dernekler ve muhtarlarla birlikte bir masada toplanma teklifinde bulunan Aydın, “Buradan Seferihisar Belediyesi’ne sesleniyorum: ‘Gelin, bir masa başında toplanıp, ortak akılla daha başarılı olalım” ifadelerine yer verdi.

“HER ŞEY SEFERİHİSAR İÇİN”

“Her şey Seferihisar için” anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen Aydın, Seferihisar’da gerçekleştirdikleri projelerde hükümetin yanı sıra AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin ve bölge milletvekillerinin de desteğinin olduğunu vurguladı.

“Teşkilat olarak topladığımız verilerin sonucunda ilçemizin eksiklerini belirledik ve ‘neler yapılabilir?’ noktasında arkadaşlarımızla çalışarak, projeler yürüttük. Bu çalışmaların her aşamasını STK’lar ve vatandaşlarla birlikte yol aldık” diyen Başkan Aydın, projeleri şöyle sıraladı:

DOĞAL GAZ MAHALLELERE GELİYOR

Seferihisar merkezinin neredeyse tamamında tamamlanmak üzere olan doğalgaz çalışmalarımız, ilçemizin tüm mahallelerine de yayılacak.

STADYUM YENİLENDİ

İlçemizde yeri çok güzel olan bir stadyum vardı, ancak bakımsızdı. Bu stadyum tamamıyla yenilenerek hizmete açıldı.

BİNALAR RESTORE EDİLİYOR

Yenilenen adliye binası hizmete açıldı ve ilçe emniyet müdürlüğü binalarımız yakın zamanda yeniden yapılarak hizmete hazır olacak. Bunun yanı sıra tarihi bir hükümet konağımız var. Onun da restorasyonunu yapıp, ilçedeki tüm devlet kurumlarının ihtiyacı olan binaların fiziksel şartlarını iyileştirmiş olacağız.

YOL ÇALIŞMALARI

Seferihisar’ın girişi ve çıkışındaki yolun ihtiyaçları vardı. Yaz aylarında başlayan yaklaşık 4 kilometrelik bir yol çalışması, ışıklandırması ve yürüyüş yollarıyla birlikte bitmek üzere.

ÇİFTÇİYE DESTEK

Mahallelerimizde tarım ve hayvancılık ile uğraşan çok vatandaşımız var. En iyi mandalina üretim yerlerinden biriyiz ve suya çok ihtiyacımız var. Gödence ve Çamtepe mahallelerimizde ortak bir sulama göleti yapılıyor. Mart ayında tamamlanacak. Akabinde de sulama hatlarının çalışmalarına başlanacak ve çiftçilerimizin bu ihtiyacı da karşılanacak.

KADINLARA İŞ İMKANI

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ile birlikte dezavantajlı kadınlarımızın iş sahibi olabilmesi ve kendi parasını kazanabilmesi adına seçilen yüz kadına bin adet kovan verecek ve onları tekrar hayata kazandıracağız.

KÜTÜPHANE AÇILIYOR

İlçemizde maalesef bir kütüphane yoktu, onunla ilgili de çalışmalarımız tamamlandı ve çok kısa zamanda kütüphanemize de kavuşacağız.

SEFERİHİSAR SPOR MERKEZİ OLACAK

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin hem lisans hem de lisansüstü tüm spor bölümleri ilçemize gelmeye karar verdi ve bu sayede Seferihisar, İzmir’in spor merkezi olacak. Seferihisar bir öğrenci üssü olacak. Üniversitenin sosyal ve spor tesisleri ile yurt yapılması alanında da milli emlakla yürüttüğümüz bir proje var. Eğer planlarımızdaki alanı tahsis edersek üniversite ile ilgili bu ayakları da geçekleştireceğiz. Dönem içerisinde 3 bin öğrenciyi ağırlayacağız ve bu esnafımız için de bir hareket olacak.

YENİ SANAYİ BÖLGESİ

Doğanbey ve Ürkmez mahallelerimiz daha çok yazlık konutların olduğu bölgeler ancak bu konutların arasında sıkışan demirci, mermerci gibi bazı sanayi esnafımız var. Bu durumdan ne esnaf ne de yazlıkçılar memnun değil. TOKİ ile işbirliği içerisinde bununla ilgili de yer tespiti yaptık ve bu projemizle oradaki esnaf arkadaşlarımızı bir yerde toplayacak, aynı zamanda kira öder gibi dükkan sahibi yapacağız.

60 BİN METREKARELİK PARK

Millet bahçesi kapsamında Seferihisar’ın en büyük parkını yapmayı planlıyoruz. 60 bin metrekarelik alanın nerede olacağını da yakın zamanda paylaşacağız.

BALIKÇI BARINAKLARI

Balıkçı barınağının ne kadar önemli olduğunu yaşanan tsunamide daha iyi anladık. Balıkçılarımızın barınma sıkıntıları var. Akarca’da planlanan bir balıkçı limanımız var ve tüm izinleri alındı. Bu yıl içerisinde ihalesi yapılıp başlanacak ve balıkçılarımız rahat bir nefes alacak. Yine Doğanbey’de de bir barınak  projemiz var, şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden onay bekliyor. Aynı zamanda Sığacık’ta da ihtiyaç olduğunu tespit ettik ve orada da en kısa zamanda izinleri alıp, projeye başlayacağız.

ENGELLİ EĞİTİM MERKEZİ

Halk Eğitim müdürlüğümüz ile birlikte 20 yaş üstü engelli vatandaşların eğitimi için bir merkez açacağız ve bu merkez, özelliklerle İzmir’de bir ilk olacak.

KARAKAYALARA OKUL

Her şeyi devletten beklemek doğru değil. Karakayalar bölgesinde, vakıflara geçen bir okul inşaatı vardı. Orasının Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisi konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Bununla ilgili de bir hayırsever vatandaşımız ile anlaştık.

Kaynak: Ak Parti Seferihisar Medya Tanıtım Başkanlığı 

Bir cevap yazın