Afetler Bitmiyor: 16 Yaralı, Milyonlarca Liralık Hasar

Gündem

Bu akşam saat 21.00 sıralarında Çeşme ve Alacatı civarında başlayan fırtına ile hortum oluştu. Çeşme ve Alacatı’da büyük hasar meydana geldi.

Urla, Yelki ve Narlıdere ise ceviz büyüklüğünde dolu ile karşı karşıya kaldı.

İzmır Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada 16 vatandaşımızın yaralandığını ve bölgeye 2 kurtarma aracı, 9 afad ekibi ve itfaiyelerin gönderildiğini belirtti.

Cesme Belediye Başkanı Ekrem Oran “Yaralananlar oldu çok şükür hayatını kaybeden yok” açıklaması ardından Hortumun Alaçatı Port tarafında büyük hasarlara neden olduğunu aktaran Oran, ilk belirlemelere göre, 4 teknenin battığını, 10 otomobilin hasar gördüğünü söyledi. Hortumun Büyük Sanayi mevkiini de etkileyerek çatıları uçurduğunu söyledi.Bu bölgede hayvan damları bulunduğunu belirten Oran, “Ne yazık bazı küçükbaş hayvanlar telef oldu. Bir damın altında ise çok sayıda hayvan kaldı. Ekiplerimiz onları kurtarmaya çalışıyor” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından AFAD ve ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek “Durum stabil” dedi.Çataklı, şu ifadeleri kullandı: İzmir/Çeşme – Alaçatı’da hortum ve aşırı rüzgardan 9’u bir inşaat alanındaki işçi barakalarının üzerine vinç devrilmesi sonucu yaralananlar olmak toplam 16 yaralı Hastaneye intikal etmiştir.

Şiddetli sağanak ve fırtına zamanlarında dikkatlerin çevrildiği kritik mahalle Mavişehir’de vatandaşlar teyakkuza geçti.

İzmir’in metropol ilçesi Karşıyaka’ya bağlı Mavişehir Mahallesi’nde, site yönetimleri uyarı sirenleri çalmaya başladı. Yetkililer, deniz seviyesinin yükseldiğini, mahalleyi su basma tehlikesi oluştuğunu duyurdu.

 

Bir cevap yazın