Belediye Başkanı Yetişkin Projeyi Tanıttı “Yiyin Gari”

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi yerel esnafa destek amaçlı yeni projesini Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezinde tanıttı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu, Seferihisar Belediyesi Basın ve Halkla İlişikiler Müdürü ve bilişim uzmanı İnanç Karabulut’un sunumu gerçekleştirdiği proje tanıtımında “Yiyin Gari” uygulaması anlatıldı.

Belediye Başkanı Yetişkin “Belediyemiz esnafımıza destek olmaya devam edeceğiz. Şimdi “Yiyin Gari” uygulaması başlatıyoruz. Esnafımız hiç komisyon ödemeden bu uygulamaya dahil olacak. Seferihisar İlçesi sınırlarına giren herkese bir link düşecek ve bizim yerel esnafımızdan alışveriş yapması sağlanacak. Siz bu uygulamaya sahip çıkarsanız, uygulama büyür ve esnafımız kazanır” dedi.

Uygulama danışmanı ve Seferihisar Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü bilişim uzmanı İnanç Karabulut bir sunum yaparak projeyi tanıttı. İnanç Karabulut “Sistemde olan esnafımızın her birinin kullanıcı girişi olacak. Sipariş alındığında ekranda belirtilecek. Teslimat aşamasına kadar sistem elimizde olacak. Pilot çalışmasına başladık. Sizlerden gelen istekler ile sistemi geliştireceğiz. 15 Mart itibari ile sistemimizi başlatmak yemek ve market işletmelerinin tamamını dahil etmek istiyoruz, 1 Nisan tarihinde terzi, kuru temizleme gibi işletmeleri de dahil etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Uygulama ile Seferihisar’da yiyecek içecek sektörü, marketler, terzi ve kuru temizleme gibi sektörlerin iş hacminin artması hedefleniyor. Yerel esnafa destek olmak ve canlılık kazandırmak amaçlı olan proje için esnaf belediye işbirliği amaçlanıyor

Toplantıya katılan Seferihisar Esnafı uygulama dahil olmak istediklerini belirtti. Belediye personeli tarafından esnafa form dağıtıldı. Sisteme dahil olmak isteyen esnaf form doldurarak Seferihisar belediyesi Bilişim müdürlüğüne teslim edecek.

Bir cevap yazın