Saadet Partisi’nden Su Tasarrufu Çağrısı

Gündem, Sağlık, Siyaset

Saadet Partisi Kadın Kolları, “Bir Damla Tasarruf” sloganı bir kampanya başlattı. Kampanyanın  ülke çapında farkındalık oluşturmasını hedefleyen Saadet Partilli kadınlar, su tasarrufunun tüm canlılar için atılacak  çok önemli bir adım olduğunu belirterek su kullanımında toplumun daha bilinçli hareket etmesini istediler.

‘Bir Damla Tasarruf’ isimli kampanya ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar, “Su rezervlerinin giderek azalıyor olması, tüm insanlık için olağanüstü hal ilan edecek kadar önemli bir meseledir. Su kaynaklarımızın tükeniyor olmasını ve acil alınması gereken tedbirleri  ülke gündemine büyük bir hassasiyetle taşımak istiyoruz. Suyun azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar,  su tüketiminin bilinçsizliği ve yanlış kullanımı ile de alakalıdır. Tüm yetkili kurumları, STK’ları, vatandaşlarımızı suyu daha bilinçli kullanarak tasarruf etmeye çağırıyoruz. Evimizde, işimizde, kurumlarımızda  yapacağımız bilinçli kullanım, tonlarca suyun kazanımı anlamına gelecektir.”dedi.

Bireysel olarak alınacak tedbirlerle ciddi oranda suyun yeniden kazanılacağına dikkat çeken Dündar, “Sadece elimizi yıkarken, dişimizi fırçalarken bile suyu kapatmak yılda 48 ton su tasarrufu sağlıyor. Bireysel  olarak her evde su tasarrufu adına atılacak olan her adımı önemsiyoruz. ‘Bir Damla Tasarruf’ kampanyasına destek olan vatandaşlarımızdan, katkılarını yansıtabilmek adına aylık faturalarını karşılaştırmalarını ve bizimle  paylaşmalarını isteyeceğiz. Bilinçsiz tüketim ve kuraklık, ülkemizi su fakiri bir ülke haline getirebilir. Hep  birlikte el ele verip, bilinçli hareket ederek geleceğimizi kurtarabiliriz. Sizler de tasarruf için bir adım atın.”  çağrısında bulundu.

Seferihisar Saadet Partisi İlçe Başkanlığı’da kampanyaya destek vererek ilçe genelinde vatandaşları ziyaret ederek kuraklık riskine karşı su tasarrufuna teşfik ediyor. Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Çakır ” Partimizin Kadın Kollarının başlatmış olduğu kampanyaya destek veriyoruz. Bir damla su hayati önem taşıyor. Kadın kollarımıza bu kampanya için teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı su tasarrufuna davet ediyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın