Öğretmenler Kadın Hakları İçin Söyledi

Gündem


Eğitimiş Seferihisar Temsilciliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde farkındalık yaratmak için pek çok projeye imza artıyor.
Bu projelerden biride 9 kadın öğretmenin bir araya gelecek “Ünzile” şarkısına bir klip çekmesi oldu. Kendi seslendirdikleri şarkıyı pandemi dolayısı ile eş zamanlı kendi evlerinden okuyan öğretmenlerin ortak amacı kadın istismarı, kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin son bulması için farkındalık yaratmak.

Bu amaçla bir araya gelen Fatma Eminoğlu, Esen Ak, Gülsüm Çetinel, Şeniz Yırtlazlı, Diler Atmaz, Gökçen Öztürk, Zeynep Kaymak, Özlem Gemici, Hilal Özak, Hülya Saraç Doğan, F. Hilal Sürmeli isimli öğretmenler “en büyük temennimiz Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan kadın cinayetleri, istismarlar ve şiddetlerinin bir an önce son bulması” dediler
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Eğitimiş Seferihisar Temsilciliği Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Eminoğlu, ‘’Biz on dokuz kadın öğretmen olarak sendikamız bünyesinde kadın konseyini kurduk.Toplumda farkındalık yaratma amaçlı projelerimizden biri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle hazırladığımız bu video kliptir.Maalesef ülkemizde kadın cinayetleri, istismarlar, şiddet içeren çağdışı eylemler son günlerde çokça karşımıza çıkmaya başladı. Kadınların bu çağda yaşadığı olumsuzluklar karşısında sesimizi duyurmak istedik. Sendikamızın Seferihisar Temsilcisi Oğuz Eminoğlu’da projemize çok destek vermiştir. Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belirlediğimiz iki etkinlik vardı. Onlardan bir tanesi de bu klipti. Umarım bu proje ses getirir. Kadına yönelik şiddetin son bulması hepimizin dileğidir” dedi.

Bir cevap yazın