18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Töreni Seferihisar İlçe Şehitliğinde Yapıldı

Gündem, Yerel Haberler

18 Mart Çanakkale Zaferirinin 106. Yılı ve Şehitler günü münasebetiyle  Seferihisar saat 10.00 da İlçe şehitliğinde tören düzenlendi.
Törene Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Chp İlçe Başkanı senem Gürer Solak, Mhp adına Belediye meclis Üyesi Ahmet Mirze, İyi Parti İlçe Başkanı Şadiye Uçar Aşçıoğlu, İBB Yerel Hizmetler Müdürü Gürhan Özata, Seferihisar Belediye Başkan yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi, daire müdür ve amirleri, Jandarma muhabere taburundan askerler, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi partilerin yönetim kurulları ile gaziler katıldı.

Şehitlikte gerçekleşen törende ilk olarak  Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin şehitler anıtına çelenk sundu.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Seferihisar Jandara Muh. Tab Kkomutanlığı Muh. Tgm Emre Demircioğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından Seferihisar Mühtüsü Kemal Bal Kuran!ı Kerim okudu.

Duaların ardından İlçe şehitliğinde yatan asker ve subaylara protokol tarafından çiçek bırakıldı.

Pandemi kurallarına uygun olarak yapılan tören sona erdikten sonra protokol şehit ve gazi yakınlarını evlerinde ziyaret etti

İyi parti ve Chp İlçe örgütleri de şehitler ruhuna hayır dağıttı.

Bir cevap yazın