Kavakdere’den Sonra Ulamış’a da Bal Ormanı Yapılacak

Gündem, Yerel Haberler

Bir süre önce Tarım ve Orman Bakanlığı ile Aile, Çalışma Sosyal İşler Bakanlığı’nın ortaklaşa projesi ile Seferihisar Kavakdere Mahallesinde uygulamaya konan “Bal Ormanı” şimdi de Ulamış Mahallesi’nde yapılacak.

Ak Parti Seferihisar  İlçe Başkanı Ahmet Aydın tarafından duyurulan projenin kısa sürede başlaması bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın”İlçemizin, hemşehrilerimizin sorun, taleplerini iletmek ve takibini yapmak için Bakanlıklarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek Seferihisar için 2 farklı konu hakkında istişarelerde bulunduk.Mahalle ziyaretlerimizde, Ulamış Muhtarımız Sayın Kadir Girginer ve Mahalle sakinlerinin Kavakdere’deki gibi Ulamış’a da “Bal Ormanı” talepleri olmuştu. Sayın Bakanımıza ilettik.
İsteklerimiz olumlu karşılandı. Yeni bir “Bal Ormanı” da Ulamış’a kkazandırıyoruz”.dedi.

Seferihisar Kavakdere’de başlayan “Bal Ormanı” projesinin lansmanı tüm ülkenin dikkatini çekmiş, çiftçiler tarafından da büyük ilgi görmüştü. Proje ile kadın çiftçiler kazandırarak tarımda önemli gelişmeler ve istihdam hedefleniyor.

 

Bir cevap yazın