Uğur Alparslan- Dünya Tiyatrolar Günü Özel- Sesiz Alkışlar

Gündem, Kültür Sanat

Sessiz Alkışlar

Bir yılı aşkın bir süredir hayatımızın çoğunu sessiz, çok daha az hareketli ve çoğunlukla evlerimizde geçirdik. Ümit ediyorum ki; bu sessizlik ve durgunluk yerini sağlıklı, heyecan dolu, herkesin eskisinden daha paylaşımcı olduğu günlere bırakır.

Bu yıl Mübarek Berat Kandili ile benim de yıllardır tutkunu olduğum, Dünya Tiyatrolar günü.

Geçtiğimiz günlerde tiyatro camiamızı derinden üzen Rasim ÖZTEKİN’İN vefatının salgın dönemine denk gelmesi, sosyal medyada her ne kadar ses getirse de, bir sanat adamını daha sessizce ebediyete uğurladık.

Kel Hasan Efendi’nin, ustalardan ustalara aktarılan “kavuk”, 2016 yılında Ferhan ŞENSOY’DAN Rasim ÖZTEKİN’E devredilmişti. Ustamız Rasim ÖZTEKİN de 20 Eylül 2020 tarihinde kavuğu Şevket ÇORUH’A devretmişti.

Bu yıl pek çok özel günlerin yıl dönümlerinde olduğu gibi, Dünya Tiyatrolar gününü de sessiz sedasız geçiriyoruz. Sosyal medyadan tebrik ve kutlama mesajlarıyla yetiniyoruz.

Salgını sağ salim atlatalım, o zaman sessiz salonları alkışlarınızla sizler, renksiz sahneleri de sanatımızla bizler süsleyeceğiz. “Perde” açılmak için hevesle bizleri bekliyor.

Mübarek Kandilimizin hayırlara vesile olmasını diler, Dünya Tiyatrolar Günümüzü kutlarım. Sağlıcakla kalın.

Uğur Alparslan

Bir cevap yazın