Seferihisar’da “Yayalar Kırmızı Çizgimiz”

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar’da Kaymakam Naci Aktaş’ın katılımı ile “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yayalara öncelik verilmesi kapsamında gerçekleştirdiği projeye Seferihisar İlçesi de farkındalık yaratarak katıldı.

Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar belediye başkanı İsmail yetişkin, Seferihisar Emniyet Müdürü Temel Salman, Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Fehmi Abacı ilçenin merkezinde bulunan yaya geçitlerinde, polis memurları ve Jandarma ekipleri ile birlikte uygulama yaptı.

Yaya geçidinde bulunan vatandaşlara bilgilendirme yapan Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, yaya geçidi önünde sürücüleri de durdurarak bildirdi. Yayalara öncelik verilmesi gerektiği bilgisini veren Aktaş tek tek broşür dağıttı, bilgilendirme yaptı.
Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş “Yayalara öncelik projemizin farkındalık aşaması için buradayız. Normal şartlarda kolluk kuvvetlerimiz her gün ülke genelinde yılın tamamında faaliyeti sürdürüyor. Bugün bizler basınımız ile birlikte hem yayalar hem de sürücülerimizde farkındalığı bir tık üste çıkartmak için bir araya geldik. Yayalar için kırmızı çizgimizi çekiyoruz. Amacımız sürücülerin dikkatini çekmek, yavaşlamasını ve yayaya yol vermesini sağlamak. Onun için kırmızı çizgimizi çektik diyoruz. Biz temsillen buradayız, diğer noktalarda da arkadaşlarımız uygulamayı sürdürüyor. Denetleme ve farkındalık yaratıyoruz. Broşürlerimiz ile de bilgilendiriyoruz. Yaya nereden nasıl geçmesi gerektiğini, sürücülerde nerede nasıl yayaya yol vermesi gerektiği konusunda bilinçlenmeli. Yayalar kırmızı çizgimiz diyoruz. “dedi

Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail yetişkin, Seferihisar Emniyet Müdürü temel Salman, Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Fehmi Abacı Seferihisar genelinde yaya geçitlerinde uygulama yapmaya devam etti.

Haber:Cemrecan Tutar-Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın