Saadetli Kadınlar Seferihisar’da “Bir Damla Tasarruf” Çağrısında Bulundu

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Saadet Partisi Kadın Kolları’nın Ülke genelinde başlattığı Türkiye’nin su kaynaklarını verimli kullanmak ve tasarrufta bulunmak amacıyla “Bir Damla Tasarruf” projesini anlattı.

Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar Seferihisar’da ziyaretlerde bulundu. İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atanan Senem Tutar’a rozetini takan Dündar, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Dünyayı bekleyen susuzluk tehlikesine dikkat çeken Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar başlatmış oldukları projeyi anlattı. Dündar “Ocak 20 ile Mart 20 arasında 3 aylık bir çalışma gerçekleştirdik. Küresel ısınma, suların kirlenmesi, nüfus artışı gibi olayların karşısında ülkemiz çöl olmasın, sularımız bitmesin istiyoruz. Kirli su sebebiyle her gün 4800 çocuk hayatını kaybediyor, 9 milyon insan suya ulaşamamakta, 2,5 milyar insan hijyenik özellikli su bulamamakta ve su ihtiyacı çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Biz Saadet Partisi kadın kolları olarak “İnsanların en hayırlısı, insana hayrı olandır” düsturu ile çalışıyoruz. Nasıl faydalı olabiliriz diye düşündük. 3 aylık dönemde faturalarımızı karşılaştırdık. Tasarruf ettik, faturalarımızın fotoğrafını çektik, genel merkezimize gönderdik. Tasarruf ettik ve ülkemize hizmet ettik” dedi.

Dündar “Su sıkıntısı başlamadan önlem almalıyız” diyerek tarımda su kullanımına da dikkat çekti. “Tarımda mutlaka damla sulama ve yağmurlama kullanılması gerekiyor. Salma su kullanmamak gerekiyor. Gereksiz su kullanmayı önlememiz gerekiyor. ” dedi

Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar su tasarrufu ile ilgili Seferihisar Kadın Kollarını da bilgilendi. Dündar’a Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ayşenur İbiş eşlik etti.

Yeni atanan Seferihisar İlçe Kadın kolları başkanına teşekkür eden İl Kadın Kolları Başkanı Dündar, şimdiye kadar Seferihisar İlçe Kadın Kolları başkanı olan ve bundan böyle İl teşkilatında görev alacak olan Zehra Çakar’a teşekkür etti.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Çakır “Bizleri ziyaret eden İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ayşenur İbiş hanımefendilere çok teşekkür ediyorum. İlçemizin yeni Kadın kolları hayırlı olsun. ” dedi.

Bir cevap yazın