Ak Gençlik Seferihisar’da Sokak Hayvanları için Seferber Oldu

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

AK Parti Gençlik Kolları sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Her zaman sokak hayvanlarının yanındayız diyen Ak Parti Seferihisar Gençlik Kolları 4 Nisan Dünya Sokak hayvanları Gününde farkındalık yaratmak için etkinlik düzenledi.

AK Parti’li gençler 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokaklarda kalan hayvanlar için mama desteğinde bulunuldu. Seferihisar’da genellikle ikinci konut olarak kullanılan bölgeler başta olmak üzere, yazlık sitelerinde gerçekleştirilen etkinliğe, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Hakan Özdemir ile gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

Sokakta kalan sahipsiz hayvanları besleyen gençlik kolu üyeleri, yazlık bölgelerdeki nüfusun az olduğu, yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarını mama ile beslediler. AK Parti Seferihisar Gençlik Kolları Başkanı Hakan Özdemir, “Sokaklardaki can dostlarımızın her zaman olduğu gibi bu anlamlı günde de yanlarında olmak istedik, sessiz can dostlarımıza kış aylarında sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde de yalnız bırakmamıştık, AK Parti Seferihisar Gençlik Kolları olarak yine yalnız bırakmadık. Yaz aylarında yazlık sitelerimizde hayvan sever dostlarımız oluyor, ancak kış aylarında ve sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu bu dönemlerde yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımız için mama desteğinde bulunduk. Sokak hayvanlarının bir gün değil her gün hem sevgiye hem de yiyeceğe ihtiyacı var. Onlara hep birlikte sahip çıkmalıyız“ dedi.

 

Bir cevap yazın