Polis Teşkilatı 176’ncı Yıl Dönümünde Şehitleri Andı

Gündem, Yerel Haberler

 

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile yapılan etkinliklerde Seferihisar Emniyet müdürlüğü şehitlerini andı. 

Sabah gerçekleştirilen Atatürk Anıtına çelenk sunum töreninin ardından Polis Memurları İlçedeki Camilere gitti. Cuma namazı öncesi ilçedeki 7 camide Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için Mevlit ve Kuran okuması yapıldı. Camiden çıkan vatandaşlara şehitler hayrına virüs tedbirleri dolayısı ile kapalı ambalajlı çikolata ve kolonya dağıtıldı.

Cuma Namazı ardından yine şehitlerin ruhu için Seferihisar Cumhuriyet meydanında lokma hayrı yapıldı. Dualar eşliğinde yapılan lokma hayrına vatandaşlar ilgi gösterdi.

 

Seferihisar Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler çeşitli alanlarda etkinliklere devam etti. Koronavirüs dolayısı ile ev ziyareti yapamayan Polis memurları ilçede yaşayan 134 emekli polis memurunu ziyaret ederek, tebrik kartları verdi. Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislere bir sürprizde Seferihisar’da bir anaokulundan geldi. Polis logolu kartondan şapkalar yapan minikleri polisler ziyaret etti. Polis olmak istediklerini söyleyen minikler Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden iki kadın memur ile buluştu. Memurlar miniklere polislik mesleğini anlattı, minikler kendi yaptıkları polis şapkalarını giyerek selam verdi, duygu dolu anlar yaşandı.

Seferihisar İlçe Emniyet Müdürü Temel Salman “Pandemi dolayısı ile sınırlı bir program yaptık. Teşkilatımızın kuruluşunun 176. Yılı kutlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın