Torbalı Belediye Başkanı’nın Vefat Haberi İzmir’i Yasa Boğdu

Gündem

Torbalı ilçesi Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, solunum rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirmesi İzmir’i yasa boğdu.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefat haberini CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de sosyal medya hesabından paylaştı.Yücel açıklamasında, Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum başkanımıza Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Torbalı’lı hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum” sözlerine yer verdi.

Chp İlçe Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vefat haberi üzerine bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu “Torbalı Belediye Başkanımız Ramazan İsmail Uygur’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Uygur’a Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de vefat haberi üzerine üzüntülerini dile getirdi. Soyer “Torbalı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.Acımız büyük.” dedi.

Pek çok siyasi ve vatandaşın büyük üzüntü ile karşıladığı ve taziye mesajları yayınladığı vefat eden Torbalı Belediye Başkan Ramazan İsmail Uygur 57 yaşındaydı.

Yaklaşık 1.5 ay önce oturduğu apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen ve solunum rahatsızlığı bulunan Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur (57), 4 gün önce tekrar rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Uygur1964 yılında Torbalı’da dünyaya geldi. İlk ve lise eğitimini Torbalı’da gördü. İzmir Ege Üniversitesi’nde Türk-İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamladı.1992 yılından bu yana üyesi ve çeşitli kademelerde yöneticisi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı yaptı.Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde CHP’den 3. kez Torbalı Belediye Başkanı oldu. Uygur evli ve iki çocuk babasıydı

One thought on “Torbalı Belediye Başkanı’nın Vefat Haberi İzmir’i Yasa Boğdu

Bir cevap yazın