Seferihisar’da “Yiyin Gari” Dönemi Başladı.

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Belediye vatandaşların telefonlarına yükleyecekleri “Yiyin Gari” uygulamasını hayata koydu. “Yiyin Gari”  bugün itibari ile hayata geçti.

Seferihisar Belediyesi ilçede yaşayan vatandaşlara mesaj atarak uygulamanın başladığını bildirdi. Uygulama vatandaşların evlerinden sipariş vermesini ve bu siparişleri yerel esnaftan vermesini amaçlıyor.
Seferihisar’da paket servis yapan işyerleri, gıda satan marketler, belediyenin hazırladığı “Yiyin Gari” uygulamasında yer alıyor. Belediyeye müracaat eden paket servisi yapan ilçedeki tüm işletmeler hiçbir komisyon ya da bedel ödemeden sistemin içine yerleştirildi.

Pandemi sürecinde paket servisinin öneminin artması ile Seferihisar Belediyesinin yerel esnafa destek amaçlı bu uygulamayı gerçekleştirdiğini belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Belediyemiz Bilişim bölümünün hazırladığı bu uygulamanın örnek model olacağına inanıyorum. Pandemi sürecinde Yeme-içme hizmeti veren esnafımız da sadece paket servis hizmeti verebiliyor. Bu hizmeti veren esnafımıza destek veriyoruz. Artık “Yiyin Gari” uygulaması ile tek tuşla Seferihisar esnafı, sipariş verecek müşteri ile buluşuyor. Seferihisar halkı da siparişini evine kapısına en sağlıklı bir şekilde bu uygulama ile gelmesini sağlıyor. Birlik beraberlik içinde yerel esnaf kazıyor, vatandaşımızda fayda sağlıyor. Biz belediyemiz olarak bu aracılığı benzer örneklerinden farklı olarak komisyonsuz olarak yapıyoruz. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Uygulamayı telefonuna indirmek isteyenler: https.//play.google.com/stare/apps/details?id=com.yiyingari.app linkinden ya da play store uygulamasından arama yaparak kullanmaya başlayabilirler

Bir cevap yazın