23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenlerle Kutlandı

Gündem, Yerel Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlık ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Seferihisar’da da törenlerle kutlandı.

Saat 10.00 da  Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törende pandemi dolayısı ile sadece görevli olanlar katılım sağladı.

Çelenk sunumunu Seferihisar Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, dört  anaokulu öğrencisi ile birlikte gerçekleştirdi.  Anaokulu öğrencileri ayrıca Atatürk Anıtına birer buket çiçek sundu.

Törene Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Merkez Komutanı Albay Feridun Çağlayan,Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Chp İlçe Baskanı Senem Gürer Solak, Mhp İlçe Baskanı Ahmet Şeremet, İyi Parti İlçe Baskanı Şadiye Aşcıoglu, İzmir Büyksehir Yerel Hizmetler Müdürü Gürhan Özata, Belediye Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi, Seferihisar Esnaf Odası Başkanı Rüştü Çelikgil, Seferihisar Şoförler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı, görevli kurum amirleri ve görevli öğretmenler katıldı. Çocukları temsilen 4 anaokulu öğrencisi ile 3 ortaokul öğrencisi törene katıldı.

Çiçeklerin sunumu ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından tören sona erdi.

İlçe genelinde çocuklar “Evimi süslüyorum” etkinliği ile eba üzerinden öğretmenleri öncülüğünde evlerini bayrak ve Atatürk posterleri ile süsleyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Bir cevap yazın