Mahkeme Kararına Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün’den Cevap

Gündem, Yerel Haberler

Mahkeme kararı ile genel kurulun iptal olması ve başkanlığının düşürülmesi ardından Ekrem Gün bir basın açıklaması yaparak kararı üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti

Ekrem Gün açıklamasında şöyle dedi:

SEFERİHİSAR KAMUOYU VE YEREL BASINIMIZIN BİLGİSİNE

Seferihisar Kent Konseyinin 28.06.2019 tarihinde gerçekleştirdiği 11.Seçimli Genel Kurulu İzmir 2.İdari Mahkemesi tarafından usulden yapılan hatalar gerekçe gösterilerek iptal edilmiştir.

Yaptığımız ilk incelemede mahkemenin 17.06.2020 tarihli ara kararı ile Seferihisar Belediyesi Hukuk İşleri Bölümü üzerinden talep ettiği bilgi ve belgelerin mahkemeye sunulmadığı iddiası sonucu böyle bir karara vardığı anlaşılmıştır.

Ayrıca;

Mahkeme kararının üzerine inşa edildiği kurul verileri ile elimizdeki kurul verilerinin birbirini tutmadığını, kararın düzeltilmesi için elimizdeki belgeler ile 30 gün içinde bir üst mahkemeye başvurma hazırlıkları içinde olduğumuzu, diğer yandan seçimli genel kurula gitme zamanının zaten gelmiş olması nedeniyle pandeminin izin verdiği ilk fırsatta seçimli genel kurula gideceğimizi Seferihisar kamuoyu ve yerel basınımızla paylaşmak istiyoruz.

Daha detaylı bilgilendirmeyi tam kapanma ve bayram süreci sonrası belediyemiz hukuk işleri bölümündeki mahkeme dosyamızı inceledikten sonra yapacağız.

Her şey daha yaşanır bir Seferihisar ve daha sağlıklı bir demokrasi için.

Seferihisar Kent Konseyi Bşk. Ekrem Gün

Bir cevap yazın