19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı

Gündem, Yerel Haberler

 

Tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli mücadeleyi başlattığı günün 102. Yıldönümü Seferihisar’da törenlerle kutlamdı. Tören Seferihisar Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Saat 11.30 ‘da başlayan törene liselerden öğrenci temsilcileri de katıldı.

Tören Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü çelenginin Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç tarafından Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe ve Spor Müdürü Ali Uyan yaptı. ‘Bugün vatansever insanlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü selamladığı duygularla sizi selamlıyorum. 19 Mayıs 1919’un tarihimizde önemi büyüktür.. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin Milli önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde önce milli mücadeleyi kazandığı, Sonra Türkiye Cumhuriyetinin kurularak, toplumun her alanında yapılan yeniliklerle, zaferlerle, başarılarla dolu uzun mutlu yolun başlangıcının ilk adımıdır.” dedi. Gençlik adına İMKB Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi İrfan Can Naycı bir konuşma gerçekleştirdi. Yine İMKB Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi Melisa Ezgi Pınar “O geliyor” şiirini okudu.

 

Törene Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Seferihisar Sahil Güvenlik Komutanı Erdem Taşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, İlçe ve Spor Müdürü Ali Uyan İBB Yerel Hizmetler Müdürü Gürhan Özata, Sefeferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, Ak parti İlçe Başkanlığı adına Harun İnal, Chp İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Mhp İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, İyi Parti Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Dsp İlçe Başkanı Ahmet Geçim, Sivil Toplum Temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Kurum müdür ve amirleri ile öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen törenin ardından, Seferihisar Belediye Başkanlığı’da bir çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Seferihisar Belediyesi çelengini Atatürk Anıtına sundu. Başkan Yetişkin’in ardından CHP İlçe Başkanlığı çelengini İlçe Başkanı Senem Gürer Solak sundu. Törene ADD ve Çağdaş Yaşam Derneği de çelenk sunarak katıldı.

Daha sonra Demokratik Sol Parti İlçe Başkanlığı Atatürk anıtına İlçe Başkanı Ahmet Geçim ve yörenetim kurulu üyeleri katılımı ile çelenk sunumu gerçekleştirdi.

 

Bir cevap yazın